Zvolenčania! Dajte v prieskume najavo váš názor na kvalitu života v meste Zvolen

heureka-konferencia-mladych-europanov-16

Pohľad na Bučinu. Foto: ZV-podujatia

TS: Združenie Slatinka v spolupráci s Mestom Zvolen, Katedrou sociálnej práce PF UMB a ďalšími partnermi v rámci projektu „Myslíme globálne, konáme lokálne“ spustilo prieskum o kvalite života v meste Zvolen. Elektronick je možné dotazník vyplniť do 15. 12. 2016 na http://www.click4survey.sk/s/10868/7d50cb68, paralelne a následne budú oslovovať dobrovoľníci s dotazníkom aj ľudí na uliciach, aby dozbierali názory starších, ľudí s nižšími príjmami či vzdelaním – jednoducho skupiny, ktoré až tak web nezachytí.

 Prieskum má 30 otázok a ich zodpovedanie zaberie asi 15 minút – úprimne priznávame, že otázky nie sú jednoduché, pretože mapujú pomerne ťažkú tému. Vychádzajú z podobného dotazníka, ktorý robila Komunitná nadácia Zdravé mesto a PF UMB v r. 2013 a realizujú ho v BB aj v týchto dňoch. Prieskum sa zameriava na rôzne ukazovatele kvality života v komunite, obsahuje aj niekoľko otázok špecifických pre mesto Zvolen. Výstupom bude správa o kvalite života v meste Zvolen, ktorá bude prezentovať základné údaje o meste Zvolen a jeho obyvateľoch, bude identifikovať hlavné trendy v niektorých oblastiach, ako aj problémové oblasti. Správa by mala priblížiť odpoveď na otázku, ktoré oblasti života mesta sú pre obyvateľov zásadné, kam by mala smerovať väčšia pozornosť samosprávy, vrátane financií.

 Prosíme Vás o pomoc pri distribúcii informácie o prieskume. Vyplniť ho môžu obyvatelia Zvolen od 15 rokov, je anonymný. Konkrétne by sme Vás chceli poprosiť o vyplnenie dotazníka od vás, vašich kolegov, kamarátov, rodiny. Pomôže nám aj zdieľanie informácie a linku na prieskum na webe, FB či inej sociálnej sieti. V prípade, ak pracujete s nejakou skupinou klientov alebo budete organizovať v najbližších dňoch nejakú verejnú akciu, ak sa to hodí, prosíme o distribúciu tlačených dotazníkov (dodáme po dohode osobne). Ak máte nápad, ako inak pomôcť pri získaní čo najväčšieho počtu odpovedí, prosím kontaktujte nás.

 Viac informácií o prieskume nájdete na webe združenia http://www.slatinka.sk/aktuality/prieskum-kvalita-zivota-zvolen/.

Ďakujeme za pomoc a podporu!

 Martina Paulíková Združenie Slatinka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.