Novoročné pozvánky Zvolenského divadla

TS: Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pozýva aj novom roku do magického sveta za oponou. Pre divákov má pripravené viaceré zaujímavé ponuky. Program januárových a februárových predstavení je už zverejnený. Vybrať si môžete hry s najrôznejším emočným nábojom – od komédií, ktoré bodovali aj v diváckej ankete Motýľ, až po silné drámy. K nim patrí DENNÍK ANNY FRANKOVEJ, ktorý zarezonoval na celoslovenskej úrovni alebo poetický SVET (PODĽA) URBANA, ktorý bude mať vo februári už 70. reprízu.

Príťažlivý pohľad na osobnosť Ľudovíta Štúra prinesie inscenácia OROL TATRANSKÝ, ktorú divadlo opäť zaraďuje do ponuky a prvé predstavenie je naplánované presne na valentínsky večer 14. februára.

orol-tatransky-djgt

Foto: Juraj Sarvaš: OROL TATRANSKÝ, foto: Ľ. Vojtek

Deti môžu popri najnovšej rozprávke SMELÝ ZAJKO navštíviť i obľúbené TRI PRASIATKA. Hosťom mesiaca január je Divadlo Aréna a v mesiaci február zas SKD Martin, ktoré v sobotu 11. februára odohrá inscenáciu VTEDY V BRATISLAVE s excelentnou Janou Oľhovou v hlavnej postave.

Na prelome mesiacov január a február pozvalo DJGT hodnotiteľov a teatrológov na Internú prehliadku inscenácií DJGT. V rámci troch dní navštívia spolu s diváckou verejnosťou inscenácie Sliepka, Smelý Zajko, Zajatec vlastného príbehu, Denník Anny Frankovej a Charleyho teta. V koncentrovanej podobe tak spoznajú a zreflektujú časť tvorby zvolenského divadla.

Záver kalendárneho roku 2016 bol pre DJGT výnimočný. Na koncoročných piatich vypredaných predstaveniach vládla vynikajúca sviatočná atmosféra. V jej znamení vstupuje divadlo aj do roku 2017, pričom priazeň a dôveru divákov považuje za najväčší dar.

plagát djgt Zvolen na január 2017

TS: Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková dramaturgička DJGT Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.