• So. dec 10th, 2022

Volejbalisti MVK trvale na čele 1. ligy

ByIMG_1979

jan 29, 2017
mvk-zvolen_vk-prievidza-109
MVK Lokomotíva Zvolen v tmavom. Foto: ZV-podujatia.

Po odohratí štrnástich dvojkôl a po jednoznačnom plnom bodovom zisku proti rezerve VK Nové Mesto nad Váhom „B“ sa volejbalisti MVK Zvolen pred 15.kolom nachádzali na vedúcej priečke prvoligovej tabuľky so ziskom 75 bodov s osembodovým náskokom pred najväčším rivalom v boji o postup do extraligy VKP Bratislava. Rezerva Prievidze, ktorá mala byť súperom MVK v 15.kole „trónila“ na nelichotivom predposlednom jedenástom mieste s priepastnou 55 bodovou stratou na lídra 1.volejbalovej ligy mužov spod „Pustého hradu“.

Očakával sa teda znovu jednoznačný priebeh stretnutia a hráči Lokomotívy svojim výkonom v priebehu oboch stretnutí potvrdili výkonnostný rozdiel. Snaživí mladíci i opory rezervy Prievidze svojim herným prejavom veľa problémov MVK nenarobili a opäť na plný bodový zisk stačil Zvolenu iba podpriemerný výkon a súper kvality domácich vôbec nepreveril.

MVK Lokomotíva Zvolen – VK PrievidzaB“ 3 : 0 (15,10,20) a 3 : 0 (22,17,15)

Zostava MVK:

  • Vrtielka, Majer, Vaško, Kučera, Kováčik, Kamenský, libero Uhrin a Fehérpataky (striedali Bambura a Bujalko)

Tréner – M.Vaško

Hralo sa 54 a 60 minút, rozhodovali Novotný – Čierťašská, 60 divákov

Prvé stretnutie malo očakávaný priebeh. Hostia sa síce snažili, no zaostávali vo všetkých herných činnostiach. Zvolenčania ťažili hlavne z kvalitného servisu, dominovali na sieti na smeči, či blokoch odskočili súperovi na rozdiel 6 či neskôr 10 bodov. Bodovali doslova kedy chceli i pestrou hrou, ktorú režíroval hrajúci tréner Vaško nedávali hornonitranom šancu. Po 54 minútach bez problémov zvíťazili a dovolili súperovi uhrať iba 45 bodov. V druhom stretnutí nastúpila obdobná zostava, iba namiesto Uhrina na libere nastúpil Fehérpataky. Zvolenčania hrali s prehľadom a diametrálne odlišný volejbal ako trápiaci sa hostia i napriek ich snaživému výkonu, keď uhrali o 9 bodov viac ako v prvom zápase, si bez väčšej snahy poradili so súperom a zaslúžene pripísali plný bodový zisk. Zaknihovali tak svoje 26. a 27.víťazstvo v sezóne prvej volejbalovej ligy a zaslúžene dominujú na čele súťaže so ziskom 81 bodov.

V šesťnástom dvojkole sa predstavia volejbalisti MVK na palubovke siedmych Komjatíc a na domácej palubovke na ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ v sobotu 18.februára 2017 o 15,00 a 17,00 hodine v sedemnástom dvojkole privítajú druhé mužstvo súťaže VKP Bratislava.

Fotografie

Článok: Miloš Masarik. Fotografie. J. Števonka.