• Ne. máj 19th, 2024

Slávistky v tajbrejku zaváhali v zápase s COP Nitra

slavia-tu-zvolen_cop-nitra-200
Zostava TJ Slávia TU Zvolen pred zápasom. Foto: ZV-podujatia

Zápasu ako hrom boli svedkami diváci, ktorí neváhali a prišli sa pozrieť na volejbalový zápas extraligy žien a nebolo ich veru málo.

V športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ sa hral v sobotu 28.1.2017 prvý nielen domáci, ale aj prvý nadstavbový zápas našich extraligistiek TJ Slávia TU Zvolen, ktoré tu privítali hráčky z klubu COP Nitra.

Samotný 5 setový zápas mal veľkú a počas celého priebehu aj značne počuteľnú divácku kulisu, ktorá hnala dopredu naše baby, ale napokon si body uchmatli Nitrančanky.

Hneď v úvode prvého setu si urobili protihráčky mierny náskok, ktorý trošku vyviedol z miery naše a už sa to nepodarilo zvrátiť 18:25 a stav 0:1

Druhý bol diametrálne odlišný, respektíve opäť bolo vidieť peknú hru Slávistiek, ktoré bojujú o každú loptu a využívajú pre hru celé ihrisko 25:19 a stav 1:1

V treťom prišiel opäť zlom a boli to opäť súperky, ktoré sa zahryzli a nepustili a akokoľvek sa snažili naše hráčky, nešlo to jednoducho a dorastenky spod Zobora predviedli parádnu hru 12:25 a stav 1:2

Štvrtý set bol síce v jeho úvode lepší pre COP Nitra, ale naše sa zmobilizovali a v jeho závere neskutočným spôsobom zvrátili nepriaznivý vývoj v tomto sete a šnúrou pár lôpt napokon tento set vyhrali 25:22 a za stavu 2:2 si vynútili tajbrejk.

Tajbrejk bol jednoznačne v rukách dievčat spod Zobora, ktoré si túto príležitosť nenechali ujsť a zápas pre svoj klub dotiahli do víťazného konca 3:15 a zápas teda skončil 2:3.