Bryndziarky si pripísali najvyššie tohtosezónne víťazstvo

ŽHKm Zvolen - Podhale Nowy Targ (modrá)

Vo štvrtok 2.2.2017 sa na zvolenskom zimnom štadióne odohral posledný domáci zápas celoštátnej časti hokejovej extraligy žien. Súperom našich boli hráčky Nowého Targu. Favorit zápasu bol jasný, domáce hokejistky si chceli zápas užiť a vsietiť čo najviac gólov.

Tento cieľ začala plniť Časnochová už v úvodnom striedaní, keď sa presadila strelou od modrej. Zvolenčanky tlačili i naďalej, súpera nepúšťali do žiadnych príležitostí, no gólový stav sa dlho nemenil. Zaslúžená odmena prišla v 14.minúte, keď krásnu nahrávku Vargovej v predbránkovom priestore využila Orolínová. O 31 sekúnd sa všetci prítomní radovali z ďalšieho gólu, tentokrát z hokejky Vargovej.  Ukazovateľ stavu sa menil aj po strelách Tišťanovej zo 16. a 18. minúty. Úspešnú tretinu zavŕšila gólom v predposlednej minúte krásnou strelou Ivanová.

Druhá tretina ponúkla rovnaký obraz hry ako tá prvá. V bráne Zvolena však došlo k zmene a Hrčkovú vystriedala Janicová. Domácim hráčkam sa však aj napriek vyššiemu počtu striel podarilo skórovať iba trikrát a to z hokejok Tišťanovej, Vargovej a Lamperovej.

V záverečnej časti hry už poľské súperky nevládali odolávať tlaku Bryndziarok, ktoré predvádzali krásne akcie. Po góloch Ivanovej a Kolcunovej bolo 11:0. V 48. minúte zaznamenala svoj prvý gól v drese Zvolena obrankyňa Chmelíková. Hráčky spod Pustého hradu boli pri chuti, tvorili hru a premieňali šance. Gólovo sa ešte presadili Gáliková, Beláňová, Lamperová, Sakalíková a bodku pridala Časnochová.

Po jednoznačnom zápase si tak Zvolenčanky pripísali ďalšie 3 body do tabuľky, obe brankárky dokázali udržať čisté konto a celý tím sa tak pozitívne naladil na blížiace sa play-off.

ŽHKm Zvolen – Podhale Nowy Targ 17:0

Strely: 77:6

Góly: 1. Časnochová (Janicová M.), 14. Orolínová (Vargová, Kamenická), 14. Vargová (Luptáková), 16. Tišťaová (Kamenická), 18. Tišťanová (Gáliková, Časnochová), 19. Ivanová  (Beláňová, Luptáková),  31. Tišťanová (Gáliková, Kamenická), 36. Vargová (Gáliková, Tišťanová), 38. Lamperová (Janicová, Chmelíková), 43. Ivanová (Vargová, Beláňová), 44. Kolcunová (Janicová, Chmelíková), 48. Chmelíková (Tišťanová, Beláňová), 50. Gáliková (Ivanová, Kamenická), 51. Beláňová (Časnochová, Sakalíková), 52. Lamperová (Chmelíková, Kolcunová), 54. Sakalíková (Beláňová, Kolcunová), 55. Časnochová (Sakalíková, Ivanová)

Zostava ŽHKm Zvolen: Hrčková, Janicová L. – Luptáková, Chmelíková, Gáliková, Časnochová, Orolínová – Sakalíková, Ivanová, Beláňová, Janicová M., Kolcunová, Lamperová, Tišťanová, Vargová, Kamenická