Zvolenské juniorky si poradili s Bardejovčankami

basketbalový zápas junioriek vo Zvolene

O pekné momenty nebola počas zápasu núdza. Foto: ZV-podujatia.

Tretím kolom odštartovali v sobotu 4.2.2017 nadstavbové zápasy v kategórii junioriek a družstvo dievčat z klubu BK ZŠ Zvolen pri tom rozhodne nechýbalo.

Na svoj druhý domáci zápas v nadstavbovej časti 9 - 13 proti sebe v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ nastúpili BK ZŠ Zvolen a ich súperky boli tentokrát z východnej skupiny a to klub BKM Bardejov.

Súper v podstate neznámy, ktorý skončil základnú časť vo východnej skupine na poslednom mieste s bilanciou 14-tich zápasov a len 2 víťazstvá a do tohto zápasu nastúpili tak trochu v oklieštenej zostave.

Súperky zápas začali v svižnom tempe a vytvorili si mierny náskok, o ktorý o pár minút prišli a za stavu 11:7 v polovici prvej štvrtiny si ich tréner bral oddychový čas. Náskok našich báb sa zvyšoval aj vďaka faulom protihráčok a následnými trestnými hodmi. Po prvom dejstve bol stav 24:19.

Druhá štvrtina bola v znamení pekného basketbalu, podstatne viac sa hralo bez prerušenia a body sa postupne pripisovali na obe strany prakticky rovnomerne a pred prestávkou bol stav 43:32.

Po prestávke naše hráčky začali vo veľkom štýle, respektíve zatlačili na hosťujúce dievčatá, ktoré už evidentne, čo do výkonu nestačili a v priebehu tejto časti hry a pred poslednou desaťminútovkou mali náskok 26 bodov a stav bol 61:35.

V poslednej štvrtine zápasu bolo vidieť, že protihráčky nestačia s dychom a tak sa ešte viac zväčšoval náskok, ktorý sa napokon po záverečnom hvizde zastavil na 81:50.

Najbližší domáci zápas odohrajú naše juniorky až v apríli, najskôr v sobotu 1.4.2017 proti BK SOUŽ Cassovia KE a následne v nedeľu proti ŠŠK UNION Press Košice, medzitým budú hrať len vonku.

Tabuľka po 3. kole 9 – 13