Slávistky bez trénera podali dobrý kolektívny výkon

Posledný zápas nadstavbovej časti vo volejbalovej extralige žien odohrali zvolenské Slávistky v sobotu 11.3.2017 na palubovke športovej haly na zvolenskom sídlisku Západ.

Tu s hodinovým meškaním (hral sa dvojzápas 1. ligy mužov) začal duel medzi TJ Slávia TU Zvolen a Hit UCM Trnava.

V tomto poslednom zápase našich žien pred barážou bolo vidieť na našej lavičke viac zmien. Jednak hrali bez trénera Mariána Uvačeka, ktorého pár dní dozadu vedenie klubu uvoľnilo z funkcie, takže ich mali pod taktovkou zástupcovia klubu a na palubovke sa objavila minimálne aj Eva Luptáková, ktorú nebolo dlhšiu dobu na zápasoch vidieť.

Ešte v úvode môžem povedať, že aj napriek prehre 0:3 bolo možné vidieť v zápase veľké uvoľnenie a oduševnenie, hlavne v treťom sete to bolo viac zjavné.

Prvý set bol viac než konzumný, naše ženy hrali kultivovane a súperkám boli viac než vyrovnaným súperom. Zlom nastal v polovici setu, kedy sa ujali vedenia trnavské ženy a nedarilo sa ich zastaviť 0:1.

V podobnom duchu prebehol aj set číslo 2, ale rozhodne bolo vidieť, že bojovnosť našim nechýba 0:2.

V treťom sete to vyzeralo neskutočne zle až do momentu, kedy za stavu 1:10 išla na podanie mladá, sympatická (čo do herného prejavu) Michaela Mattová, ktorej sa podarilo trikrát po sebe úspešne skórovať a toto naštartovalo naše baby a zaraz sa vrátili do hry. Napokon sa však Trnavčanky zmobilizovali a tento set ako aj zápas dotiahli do víťazného konca 0:3.

Ako už bolo spomenuté, barážové stretnutia budú v prvé dva aprílové víkendy a o tom, kto s kým a kde to bude Vás budeme včas informovať. Ostáva však otázka, ako to bude s klubom SVK Senica, lebo dianie okolo neho by našej Slávii mohlo teoreticky aj pomôcť, ale to sa ešte včas dozviete.

Vyjadrenie trénera Trnavy k zápasu

Pavel Bernáth: “Dnes na prvý pohľad povinná jazda, ale nebolo to také jednoduché ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zvolen hral sympaticky, bojovne a hlavne po dlhom čase s chuťou. My sme si museli výhru odpracovať. Vstupujeme do rozhodujúcej časti sezóny. Veríme, že to v piatok nebude krátky program.”