Slávistky bez trénera podali dobrý kolektívny výkon

Foto: ZV-podujatia.

Posledný zápas nadstavbovej časti vo volejbalovej extralige žien odohrali zvolenské Slávistky v sobotu 11.3.2017 na palubovke športovej haly na zvolenskom sídlisku Západ.

Tu s hodinovým meškaním (hral sa dvojzápas 1. ligy mužov) začal duel medzi TJ Slávia TU Zvolen a Hit UCM Trnava.

V tomto poslednom zápase našich žien pred barážou bolo vidieť na našej lavičke viac zmien. Jednak hrali bez trénera Mariána Uvačeka, ktorého pár dní dozadu vedenie klubu uvoľnilo z funkcie, takže ich mali pod taktovkou zástupcovia klubu a na palubovke sa objavila minimálne aj Eva Luptáková, ktorú nebolo dlhšiu dobu na zápasoch vidieť.

Ešte v úvode môžem povedať, že aj napriek prehre 0:3 bolo možné vidieť v zápase veľké uvoľnenie a oduševnenie, hlavne v treťom sete to bolo viac zjavné.

Prvý set bol viac než konzumný, naše ženy hrali kultivovane a súperkám boli viac než vyrovnaným súperom. Zlom nastal v polovici setu, kedy sa ujali vedenia trnavské ženy a nedarilo sa ich zastaviť 0:1.

V podobnom duchu prebehol aj set číslo 2, ale rozhodne bolo vidieť, že bojovnosť našim nechýba 0:2.

V treťom sete to vyzeralo neskutočne zle až do momentu, kedy za stavu 1:10 išla na podanie mladá, sympatická (čo do herného prejavu) Michaela Mattová, ktorej sa podarilo trikrát po sebe úspešne skórovať a toto naštartovalo naše baby a zaraz sa vrátili do hry. Napokon sa však Trnavčanky zmobilizovali a tento set ako aj zápas dotiahli do víťazného konca 0:3.

Ako už bolo spomenuté, barážové stretnutia budú v prvé dva aprílové víkendy a o tom, kto s kým a kde to bude Vás budeme včas informovať. Ostáva však otázka, ako to bude s klubom SVK Senica, lebo dianie okolo neho by našej Slávii mohlo teoreticky aj pomôcť, ale to sa ešte včas dozviete.

Vyjadrenie trénera Trnavy k zápasu

Pavel Bernáth: “Dnes na prvý pohľad povinná jazda, ale nebolo to také jednoduché ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zvolen hral sympaticky, bojovne a hlavne po dlhom čase s chuťou. My sme si museli výhru odpracovať. Vstupujeme do rozhodujúcej časti sezóny. Veríme, že to v piatok nebude krátky program.”

Zostavy 

  • TJ Slávia TU Zvolen – Eva Luptáková, Eva Eleková, Natália Vrabcová, Paulína Sásiková, Natália Balcová, Karolína Seidlová, Juliána Hešková, Michaela Mattová, Mária Kohútová

Tréner – zástupcovia

  • Hit UCM Trnava – Darja Doluda, Lenka Režná, Diana Kočišová, Mária Kostelanská, Viktória Melišová, Monika Šimková, Lucia Behúnová

Tréner – P. Bernáth

Rozhodcovia – Ivana Čierťašská a Ján Fiľo

Tabuľka po 10. kole 2. časť volejbalová extraliga žien 2016/17

Ostatné výsledky 10. kola 2. časť extraliga žien

  • Senický volejbalový klub VTC Pezinok 0:3
  • VK EPERIA Prešov COP Nitra 3:0 

Video1. set

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: