Jakub Haviarik zdolal Drevák Race za 57 minút

Niektoré prekážky dali zabrať aj chlapom. Foto: ZV-podujatia

V predposlednú aprílovú sobotu 22.4.2017 sa pod Pustým hradom a v jeho okolí konal v poradí už 2. ročník vytrvalostných pretekov prírodným terénom s prekážkami pod názvom Drevák Race.

Ako je zjavné už z názvu, jednalo sa o beh terénom Pustého hradu a organizačne ho zastrešovali a pripravili študenti Technickej univerzity vo Zvolene (TUZVO) a konkrétne organizácia Woodenworld s partnermi ako mesto Zvolen, Intersport a ďalšími. Meranie časov čipmi zabezpečovalo Cyklo Zvolen.

V rámci sprievodných aktivít si bolo možné zasúťažiť v lukostrelbe na terč, poprípade zastrieľať hokejkou s pukom do brány.

Tento rok sa postavilo na štart o niečo menej bežcov ako rok minulý, ale už pri štarte bolo možné vidieť známe tváre a zatipovať si možných víťazov. Podceňovať ostatných by nebolo však fér, lebo tento druh trate dokáže patrične preklepnúť aj veľkých a skúsených závodníkov a veľakrát prekvapia aj nové tváre.

Tak či onak, pre každého registrovaného účastníka tu boli na trati dlhšej o nekoľko kilometrov voči tej minulej pripravené nielen umelé prekážky, ale aj prírodné, ktoré patrične preverili kondičku nejedného bežca. Rozhodne treba pred nežnejším pohlavím dať palec hore, lebo toto absolvovať nebola vôbec sranda, aj keď niektoré prekážky mali trošku prispôsobené pre svoju kategóriu. Ak sa nepodarilo zvládnuť súťažiacemu prekážku, musel absolvovať trestné kolo a to ho nielen časovo zdržalo, ale aj ubralo pár síl, ktoré sa mohli zísť niekde inde.

Pri každej prekážke boli traťoví komisári, ktorí dohliadali na správnosť zvládnutia jednotlivých prekážok a veľakrát boli nekompromisní.

Počasie počas tohto dňa vyšlo na jednotku a aj keď nielen deň pred pretekmi, ale aj v samotné ráno pretekov to vyzeralo kadejako, napokon sa ten hore umúdril a ponúkol primeranú teplotu s miernym vánkom a občas aj trošku zubatého slniečka. Bežci si pri náročnom šliapaní do extrémnych výšin neraz mohli vychutnať krásnu scenériu Zvolenskej kotliny.

Po poslednej prekážke a dobehnutí do cieľa cez elektronickú časomieru sa každému zapísal čas a začali sa postupne rysovať prvé mená na stupienky víťazov. Samotné vyhodnotenie bolo rozdelené zvlášť na študentov TU Zvolen a verejnosť a zvlášť muži a ženy.

Po spoločnom fotografovaní sa dalo považovať toto podujatie za ukončené.

Výsledky

Študenti

muži

 1. Jakub Haviarik (Extreme Obstacle Runners) 57:15 2. 76
 2. Lukáš Haviarik (Extreme Obstacle Runners) 1:03:21
 3. Jakub Adamec (Rugged Race – Prekonaj bolesť, dosiahni cieľ) 1:13:24

ženy

 1. Eszter Hortobágyiová (Elite Team OCRA Slovakia) 1:00:37
 2. Simona Hajostekova 1:31:21
 3. Ivana Spodniaková 1:36:16

Verejnosť

muži

 1. Miroslav Lukáč (Elite Team OCRA Slovakia) 59:11
 2. Ján Ľupták 1:00:47
 3. Roman Haviarik  1:04:36

ženy

 1. Blanka Plačková (Extreme Obstacle Runners) 1:19:33
 2. Zlatica Revaková (Detva) 1:37:14
 3. Michaela Rosová (Svetielko nádeje) 1:38:47

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.