Víťazom 11. ročníka Putovného pohára primátorky mesta Zvolen 5. ZŠ Hrnčiarska Zvolen

Foto: ilustračné. Foto: ZV-podujatia.

Žiacka futbalová liga (ŽFL) vstúpila do druhej desiatky ročníkov a uskutočnila sa za účasti siedmych družstiev základných škôl mesta Zvolen a ZŠ Sliač (nezapojila sa iba 3.ZŠ Zvolen). V minulom desiatom ročníku bez jedinej prehry zvíťazili a titul získali zaslúžene žiaci ZŠ M. Rázusa (6.ZŠ) a to celkovo už ôsmy krát (po jednom víťazstve si pripísali doteraz ešte ZŠ J. Alexyho a ZŠ Sliač. Víťaz získal i v tomto roku „Putovný pohár primátora mesta Zvolen“ a po prvý krát bez jedinej prehry zvíťazili futbalové nádeje 5.ZŠ Hrnčiarska Zvolen pod vedením skúseného hráča, trénera i pedagóga Jána Kolára.

Zvolenské kultúrne centrum, Mesto Zvolen a MFK Zvolen pripravili už 11. ročník ŽFL pod odborným dohľadom predsedu ŠTK Jaroslava Rybára, šéftrénera mládeže v MFK a renomovaného trénera mládežníckych mužstiev MFK Zvolen Ernesta Peterkeho i mládežníckych trénerov MFK. Riaditeľom súťaže bol Ing. Marek Rojík. Talentovaní mladí futbalisti tak mali možnosť nielen prejsť akýmsi ostrým herným výberom, ale mnohí vybraní talentovaní hráči sa budú mať možnosť i zapojiť sa do tréningového procesu v MFK Zvolen. ŽFL sa hrala systémom každý s každým na umelej tráve MFK Zvolen v šiestich kolách. Mladé futbalové nádeje odohrali spolu až 21 stretnutí, padlo neuveriteľných 176 gólov.

Veľký podiel na priebehu turnaja mali i jednotliví tréneri, či vedúci mužstiev. Po skončení turnaja ceny jednotlivým mužstvám a najlepším jednotlivcom odovzdala i primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová. Prvé tri mužstvá boli ocenené pohármi pre víťazov, všetky celky získali vecné ceny a športové potreby. Ocenení jednotlivci získali poháre a vecné ceny. Najlepšími jednotlivcami XI. ročníka ŽFL 2017 boli vyhlásení brankár Šimon Ofúkaný (7. ZŠ), strelec s 25 gólmi Šimon Blihár (5. ZŠ)

a najlepším hráčom Ivan Gargulák (ZŠ Sliač).

Riaditeľ súťaže Ing. Marek Rojík poďakoval na záver za spoluprácu všetkým trénerom i vedúcim jednotlivých družstiev i riaditeľkám a riaditeľom zúčastnených ZŠ za aktívnu spoluprácu, ďalej spoluorganizátorom z MFK Lokomotíva Zvolen, ktorí zabezpečili bezproblémový priebeh ŽFL i médiám za propagáciu súťaže. Konštatoval, že turnaj splnil svoj cieľ a talentovaní mladí futbalisti boli pozvaní do tréningového procesu v MFK Lokomotíva Zvolen a môžu z nich vyrásť kvalitní futbalisti pod odborným vedením trénerov MFK a reprezentovať Zvolen postupne v jednotlivých kategóriách.

K o n e č n á  t a b u ľ k a

  • 1. 5. ZŠ 6 5 1 0 51 : 6 16
  • 2. 7. ZŠ 6 5 0 1 51 : 5 15
  • 3. ZŠ Sliač 6 3 1 2 20 : 22 10
  • 4. 1. ZŠ 6 2 1 3 14 : 21 7
  • 5. 9. ZŠ 6 2 1 3 17 : 17 7
  • 6. 6. ZŠ 6 1 2 3 18 : 24 5
  • 7. ZŠ Cirkevná 6 0 0 6 5 : 81 0

Článok: Miloš Masarik

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: