Krasokorčuliarky ŠKK Zvolen vybojovali na Poľana Cup-e 45 bodov

Pretekárka Laura Debnárová s trénerkou Janou Zrubecovou. Foto: archív ŠKK Zvolen

TS: Tak trochu v tieni Majstrovstiev Európy v bieloruskom Minsku, sa konalo v Detve 12. kolo pretekov Slovenského pohára (SP) v krasokorčuľovaní. Na 5. ročník Poľana Cup-u prihlásilo svojich pretekárov 22 klubov Slovenska. V "A" skupine súťažilo 74 dievčat a 3 chlapci. V "B" skupine pretekalo 26 dievčat, 3 chlapci a v "C" basic 8 pretekárov a 14 v IK.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) mal v Detve zastúpenie v 2 kategóriách v prestížnej skupine A. V kat. 9-ročných nádejí sa Soňa Nemcová s 20,74 b. umiestnila na 18. mieste. V kat. staršie žiačky potešila Laura Debnárová, ktorá s bodovým ziskom 56,54 b. obsadila 5. miesto. Dievčatá svojim umiestnením zároveň vybojovali pre ŠKK 45 bodov do Pohára klubov.

Už o týždeň čakajú najlepších krasokorčuliarov v kategórii juniorov a staršieho žiactva Majstrovstvá Slovenska v Pezinku. V dievčenských kategóriách postupuje prvých 24 z redukovaného rebríčka a po 12 v chlapčenských kategóriách. Z ŠKK mala najbližšie na postup na M-SR st. žiačka Laura Debnárová, ktorá sa síce umiestnila v prvej 24, no chýbajúci 1 prvok z testov výkonnosti ju posunul pod čiaru.

Pretekárka Soňa Nemcová s trénerkou Janou Zrubecovou. Foto: archív ŠKK Zvolen

TS: Mária Zrubecová (mz). Foto: Archív ŠKK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: