Pacienti Nemocnice Zvolen si nechali bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi

Zdravotníčky merali počas akcie DIA deň s Wellion hladinu cukru v krvi. Foto: Zdroj TS

TS: Pacienti, ktorí 29. júna 2017 navštívili polikliniku Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, si mohli v čase medzi 8.00 a 15.00 hod. nechať bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi je jedným z príznakov cukrovky.

Akciu DIA deň s Wellion organizovala pre nemocnicu spoločnosť Wellion. Pred budovou polikliniky našli pacienti v čase konania akcie kamión, kde sestričky ochotne všetkým okoloidúcim odmerali tlak a urobili vyšetrenie na hladinu cukru krvi. Hladina cukru v krvi sa určuje z kapilárnej krvi - ako napríklad z konca prsta a na vyšetrenie postačí celkom malá kvapka, takže pichnutie pacient takmer necíti.

“Diabetes je závažné ochorenie, ktoré býva často neskoro diagnostikované, kvôli nevýrazným symptómom. Aj preto sú dôležité preventívne prehliadky. Neliečený diabetes má vážne následky na zdraví pacienta, od častých infekcií močových ciest a kožných infekcií, cez poškodenia zraku, obličiek až po poruchy vedomia a kómu,” hovorí MUDr. Peter Časnocha, námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť.

Nemocnica Zvolen poskytuje lôžkovú starostlivosť pre viac ako 100 tisíc obyvateľov z okresov Zvolen, Krupina, Detva. Nemocnica ročne ošetrí takmer 17 000 lôžkových pacientov, ambulantne ošetrí viac ako 120 000 pacientov, vykoná viac ako 3 500 operácií a 1 200 pôrodov.

TS a foto: Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: