Bariny sú o krok bližšie k výstavbe

Ilustračné

TS: Poslanci mestského zastupiteľstva včera zobrali na vedomie urbanistickú štúdiu Bariny, čím vytvorili základ pre ďalšie spracovanie územia. Hoci samotná výstavba je ešte pomerne ďaleko, hlasovanie aspoň o krôčik priblížilo Zvolenčanov k športovo-rekreačnému areálu, ktorý v meste nemá obdobu.

Veľký športový areál by mal v budúcnosti zahŕňať kúpalisko, plaváreň, atletickú bežeckú dráhu o dĺžke 400 metrov, ihrisko pre malý i veľký futbal či in-line korčuliarsku dráhu. „Dlhodobo pociťujeme nespokojnosť zo strany verejnosti v otázkach športu, snažíme sa preto vyjsť ľuďom v tomto smere v ústrety. Ak vieme projektom v dlhšom časovom horizonte vyriešiť dlhodobý problém kúpaliska či plavárne, ak ním dokonca vieme pomôcť obyvateľom sídliska Západ s parkovaním, považujeme ho za ideálne riešenie,“ povedala primátorka Zvolena Lenka Balkovičová. Tá zároveň poďakovala poslancom za podporu štúdie: „Ako vedenie mesta sme prišli s nápadom, ktorý sme po všeobecnom súhlase nechali rozpracovať. Výsledkom je štúdia, ktorá by mohla ostať bez reálneho obsahu, ak by ju poslanecký zbor včera nezobral na vedomie. Z tohto dôvodu sa chcem poďakovať každému jednému poslancovi, ktorý hlasoval za.“

Celému procesu schvaľovania predchádzalo aj pripomienkové konanie zo strany verejnosti. „Postupne sme prerokovali každú jednu pripomienku. Stálo to dlhé týždne práce, no každý, kto sa na nás obrátil s pripomienkou či žiadosťou o zapracovanie svojho podnetu, napokon dostal odpoveď,“ hovorí hlavný architekt mesta Peter Kašša. Ten na zastupiteľstve detailne informoval poslancov o jednotlivých pripomienkach aj o prístupe odboru územného plánovania k nim.

Unikátny projekt vybudovania rozsiahleho športovo-rekreačného areálu tak pokračuje ďalej. Hoci o termíne samotnej výstavby je zatiaľ ťažké hovoriť, postupne sú napĺňané všetky administratívne roky, aby k nej postupne mohlo dôjsť.

TS: Mesto Zvolen

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.