Zrodilo sa druhé tohtosezónne domáce víťazstvo

ŽHKm Zvolen - MHKL Krynica - Zdrój (modrá). Foto: ZV-podujatia.

V prvý októbrový deň sa na zvolenskom zimnom štadióne odohralo 5. kolo hokejovej extraligy žien. Na náš ľad pricestovala Krynica. Zvolenčanky vedeli, že súper bude hrýzť od úvodných sekúnd a tak sa sústredili predovšetkým na kvalitnú obrannú hru. Do otvorenej obrany Krynice podnikali Bryndziarky časté výpady, čo v 13.minúte prinieslo svoje ovocie. Po perfektnej prihrávke Ivanovej otvorila skóre zápasu Augustínová. O pár sekúnd však gólová radosť ustala, keď bolo proti domácemu tímu odpískané trestné strieľanie. Brankárka Hrčková nájazd zneškodnila. Do konca prvej tretiny sa už nič vážne nestalo.

Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu ako tá prvá. Oba tímy sa snažili vsietiť gól, no až do polovice zápasu gólmanky odolávali. V 29.minúte však po skrumáži pred domácou bránou zasunula puk za Hrčkovú hráčka Krynice a hralo sa odznova. Zvolenčanky sa snažili získať svoj náskok späť, dobýjali hosťujúcu bránu, doplácali však na slabú efektivitu. Gólovú radosť však v 34.minúte zabezpečila opäť Augustínová a do šatní išli hráčky spod Pustého hradu opäť s jednogólovým náskokom.

Bryndziarky veľmi túžili po víťazstve a podávali kvalitný a obetavý výkon. Ani to však nezabránilo hosťujúcim hráčkam vo vyrovnaní na 2:2. Do konca zápasu však ostávalo ešte veľa času, oba tímy skúšali strelecké šťastie, no márne. V 55. minúte však došlo k vylúčeniu hráčky Krynice, ktoré gólovo potrestala Ivanová. Poľské hráčky zvýšili svoj tlak, no Zvolenčanky ho ustáli a po záverečnom klaksóne sa tešili zo zaslúženého víťazstva.

Fanúšikom ďakujeme za podporu a tešíme sa na ďalšie spoločné víťazstvá!

ŽHKm Zvolen – MHKL Krynica – Zdrój   3:2

Góly Zvolena: 13. Augustínová (Ivanová, Gáliková), 34. Augustínová (Ivanová, Trenčanová),  57. Ivanová (Chmelíková, Augustínová)

Zostava ŽHKm Zvolen: Hrčková – Časnochová, Chmelíková, Trenčanová, Gáliková- Ivanová, Záňová, Orolínová, Beláňová, Augustínová, Janicová, Sakalíková,

Článok: Andrea Orolínová. Foto: J. Števonka.

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )