• Po. okt 2nd, 2023

Víkendové polohody Princezien spod Pustého hradu

Úvod zápasu BK ZŠ Zvolen a BK ŠKP 08 B.Bystrica. Foto: ZV-podujatia.

Počas dvoch víkendových dní 30.9 a 1.10.2017 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ hrali tri basketbalové zápasy dievčenského basketbalového klubu BK ZŠ Zvolen v ich novej sezóne 2017/18. Prvý bol z kategórie starších žiačok a ostatné dva zo spoločnej kategórie juniorky + 1. liga žien.

Poďme sa teda stručne pozrieť na prebeh jednotlivých duelov.

Prvý zápas

V sobotu odštartovali novú sezónu 2017/18 prvým domácim derby zápasom staršie žiačky, ktoré na svojej palubovke privítali rovesníčky z BK ŠKP 08 B.Bystrica. Kto sleduje basketbalové dianie v tejto kategórii tušil, že papierovo budú mať prevahu práve súperky, ale ako sa v samotnom zápase napokon ukázalo, zverenkyne trénerky Andrey Orlovej sú dobre pripravené postaviť sa aj silnejším súperom.

Prvá štvrtina bola značne vyrovnaná, ale dala tušiť, že na lavičke Banskobystričaniek sa možno niečo deje 14:14. V druhej naše ešte viac zlepšili hru a podarilo sa im spraviť si 12 bodový náskok 41:29. Po prestávke síce súperky zlepšili hru, ale bolo badateľné, že na našej strane sa nedarilo dostať loptu do koša súperiek 56:56. Posledná štvrtina definitívne rozhodla o víťazstve hosťujúcich dievčat v pomere 73:77

Hráčky BK ZŠ Zvolen (staršie žiačky a kadetky) 

  • Sára Žatkuliaková, Viktória Bodorová, Katarína Môťovská, Michaela Hrčková, Nina Nováková, Ema Sitková, Adela Bahledová, Erika Poliaková, Federika Rausová, Karla Šlosiariková, Gabriela Melicherčíková, Nina Janštová, Erika Holíková, Nina Mikulová, Alex Luptáková.

Druhý zápas

O pár hodín po prvom domácom zápase sa na palubovke stretli v spoločnej kategórii (juniorky + 1. liga žien) BK ZŠ Zvolen a ŠBK Spišská Nová Ves.

Tento duel bol od začiatku až po koniec viac než vyrovnaný. Naše baby si síce držali počas celého priebehu hry párbodový náskok, ale Spišiačky boli viac než húževnaté a vždy sa im podarilo udržať sa na uzde. V polovici zápasu bol stav 28:24, o ďalších desať minút neskôr 46:35 a po záverečnom hvizde 55:44.

Prvý zápas a prvé tohtosezónne víťazstvo.

Tretí zápas

V nedeľné dopoludnie sa hral v žensko – juniorskej kategórii duel medzi BK ZŠ Zvolen a ŽBK Rožňava. Súperky nie sú až tak známe, čo sa týka herného prejavu, naposledy bolo možné vidieť hrať Rožňavčanky v roku 2014 na Trojkráľovom turnaji starších žiačok a to už bolo dávno.

Od prvých hracích minút sa už dalo vytušiť, ako to všetko dopadne a stav zápasu po jednotlivých štvrtinách, zaknihovaný víťazstvom našich báb 100:43 bol jasným dôkazom.

Takže takto nejako dopadol víkend na zvolenskej palubovke tunajšej základnej školy a o najbližších domácich zápasoch Vás budeme včas informovať. Nech sa páči, aspoň pár fotografií z tohto vcelku vydareného víkendu.

Tabuľka – Juniorky, 1 Liga ženy – 2017/18 po 1. kole

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.