Zvolenským kadetkám sa tento víkend nedarilo

Rozskok prvého - sobotného zápasu. Foto: ZV-podujatia.

Športová hala na zvolenskom sídlisku Západ hostila počas dvoch víkendových dní okrem sobotného zápasu extraligy mužov aj po jednom basketbalovom zápase kadetiek.

Po XY rokoch sa opäť hrá aj basketbalová kategória kadetiek a trénersky ich vedie skúsená Andrea Orlová, ktorú možno vidieť aj pri starších žiačkach.

V oboch prípadoch, hlavne však v tom druhom sa jednalo o náročné zápasy, kedy najskôr naše hráčky privítali hráčky Spišskej novej Vsi (sobota) a na druhý deň Košičanky.

Poďme sa v skratke pozrieť na priebeh duelov

BK ZŠ Zvolen : ŠBK Spišská Nová Ves

Vyrovnaný duel, v ktorom mali naše hráčky na to, aby získali plný počet bodov.

To bolo stručné zhrnutie, ale na palubovke to bolo poriadne výživné. Prvé dve štvrtiny vsádzal tréner súperiek na 1 až dve hráčky, ktoré išli priamo na kôš bez prihrávok a jediný cieľ bol v tom, dať rýchlo kôš, nahodiť body a hotovo. Na našej strane bola badať viac než dobrá zohratosť a malo to všetko tú správnu logiku až na to, že jednoducho to nepadalo do koša.

Po prestávke hrali Spišiačky viac kolektívnejšie a postupne si začali budovať aj párbodový náskok, ktorý si ustrážili až do záveru zápasu 64:71 (35:37)

BK ZŠ Zvolen : Young Angels Košice

Jasný favorit zápasu ukázal od samého úvodu až po samotný záver svoju nesmiernu prevahu vo všetkých herných činnostiach. Už po prvej štvrtine mali protihráčky takmer 20 bodový náskok 6:24 a tak si v ďalšom priebehu zápasu nacvičovali rôzne situácie v podstate v ostrom zápase, ktoré môžu potom zúžitkovať v dueloch s rovnocennými súpermi.

V polovici zápasu bolo už 24:54 po ďalšej štvrtine 30:74 a na záver 46:93.

Najbližšie domáce zápasy basketbalistiek nielen v kadetskej kategórii budú môcť diváci vidieť

  • 28.10.2017 – BK ZŠ Zvolen : Young Angels Blue KE
  • 29.10.2017 – BK ZŠ Zvolen : Young Angels Yellow KE

Hráčky BK ZŠ Zvolen (staršie žiačky a kadetky) 

  • Sára Žatkuliaková, Viktória Bodorová, Katarína Môťovská, Michaela Hrčková, Nina Nováková, Ema Sitková, Adela Bahledová, Erika Poliaková, Federika Rausová, Karla Šlosiariková, Gabriela Melicherčíková, Nina Janštová, Erika Holíková, Nina Mikulová, Alex Luptáková.

Tabuľka po 5. kole

Nech sa páči aspoň pár fotografií

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár