• St. mar 22nd, 2023

Posilnené Košičanky boli na ŽHKm Zvolen prikrátke

hokejový zápas žien na zvolenskom zimnom štadióne
Foto: ilustračné. Foto: ZV-podujatia

15.10. 2017 sa na zvolenskom zimnom štadióne odohralo 1. kolo celoslovenskej časti hokejovej extraligy žien. V ňom sa pod Pustým hradom predstavili hráčky Košíc v zostave s majsterkou sveta a niekoľkonásobnou medailistkou, Kanaďankou Courtney Birchard.

Zvolenčanky dobre vedeli, že si na túto hráčku budú musieť dať veľký pozor. Od úvodných sekúnd sa hralo na obe brány, no Košice mali viac z hry. V 11. minúte však prišiel protiútok Zvolena, ktorý po dorážke gólovo využila Janicová. Východniarky sa snažili o vyrovnanie, no neúspešne. V 14. minúte sa skóre menilo opäť, presadila sa Ivanová. Kanadská hokejistka sa snažila ukázať svoje kvality a umiestnenými strelami triafala žrďky, no strela zo 17. minúty bola priam ukážková, čo znamenalo zníženie na 2:1. Stav sa do prestávky ešte zmenil, svoj únik využila strelou nad vyrážačku Augustínová a vrátila tak Zvolenu dvojgólové vedenie.

Druhá tretina zvykne byť pre Zvolenčanky kritická, čo sa potvrdilo v 26. minúte, keď do útoku zavelila reprezentantka Kanady a dvomi gólmi v priebehu 2. minút vyrovnala stav na 3:3. Tento fakt však trval iba pol minúty. Po peknom úniku a strele do vinkla strhla vedenie na strana domácich Časnochová. V 37. minúte bolo nariadané trestné strieľanie v prospech Zvolenčaniek. Faulovaná Beláňová po krásnom blafáku backhandom zavesila pod brvno brankárky Košíc. Beláňová bola pri streleckej chuti a 16 sekúnd pred koncom 2. tretiny zvýšila vedenie svojho tímu na 6:3.

V záverečnom dejstve sa hosťujúce hráčky márne pokúšali o vyrovnanie skóre. Čo prešlo cez obranný val, to zneškodnila výborne chytajúca brankárka Hrčková. V 51. minúte sa pod Pustým hradom jasalo hneď 2-krát, oba góly vsietila Janicová a pripísala si tak hattrick, na ľade samozrejme nechýbali šiltovky. Gólovú bodku za výborným stretnutím dala 26. sekúnd pred koncom duelu Sakalíková.

Zvolenčanky si tak pripísali ďalšiu výhru, čo ich v tabuľke celoslovenskej časti vyšvihlo na priebežné 3. miesto. Fanúšikom ďakujeme za podporu a tešíme sa na ďalšie zápasy. Víťazstvá nám chutia.

ŽHKm Zvolen – ICE DREAM Košice  9:3

Góly Zvolena: Janicová 3, Beláňová 2, Ivanová, Sakalíková, Augustínová, Časnochová

Zostava ŽHKm Zvolen: Hrčková, Janicová L.- Chmelíková, Časnochová, Gáliková, Stančíková- Ivanová, Sakalíková, Beláňová, Janicová M., Záňová, Augustínová, Orolínová, Lamperová

Článok: Andrea Orolínová. Foto: J. Števonka.