• Ne. okt 1st, 2023

Zvolenské basketbalistky si pripísali ďalšie domáce víťazstvá

Foto: ZV-podujatia

Počas troch dní od 27. do 29.10.2017 boli odohrané štyri basketbalové zápasy v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ.

Tu na palubovke sa postupne proti našim vystriedali v dvoch kategóriách po dva zápasy Young Angels Yellow KE a Young Angels Blue KE (Juniorky, 1 Liga ženy) a proti (ŽL Staršie žiačky (skupina západ) – BK Slovan Bratislava a BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

V reči čísel boli diváci svedkom troch víťazstiev a jednej prehry a ak sa majú spočítať samotní diváci, bolo to asi tak vyrovnané.

Poďme sa trošku tak všeobecne pozrieť na tieto zápasy.

BK ZŠ Zvolen – Young Angels Yellow KE 52:71 (29:38)

Prvý domáci zápas proti Košičankám a tým lepším, teda Yellow mal od začiatku jasnejšieho favorita, ale zas na druhej strane tu máme naše juniorky, ktoré dokážu neraz potrápiť aj zdatnejšieho súpera. Protihráčky si počas celého zápasu držali cca viac ako 10 bodový náskok, ale v našom tábore sa bojovalo až do konca o každú loptu a aj napriek prehre im patrí palec hore.

BK ZŠ Zvolen – Young Angels Blue KE 56:50 (19:28)

Do svojho druhého zápasu o deň neskôr privítali druhé dievčatá z východu Slovenska a to Košické Blue. Zápas počas 2 štvrtín mali mierne pod kontrolou hosťujúce dievčatá, ale postupne dobre našitá taktika našej trénerky začala prinášať ovocie. Po tretej štvrtine bol stav 36:36 a začalo sa ako keby odznova. Do poslednej štvrtiny dali naše baby maximum a toto ich úsilie bolo napokon odmenené víťazstvom.

Video

Tabuľka – Juniorky, 1 Liga ženy (základná skupina) 2017/18

BK ZŠ Zvolen – BK Slovan Bratislava 101:48 (62:20)

Už od začiatku duelu bolo vidieť, ako to dopadne a samotné tabuľkové postavenie súperiek hovorilo jasne 6 zápasov a 6 prehier. Počas celého zápasu bolo vidieť dva protipóly a to na na našej strane

dievčatá, ktoré majú prehľad nielen o svojich protihráčkach a aj prihrávky majú svoju hlavu aj pätu. Na druhej strane to bolo také nekoncentrované a veľakrát si samotné hráčky takpovediac na palubovke zavadzali. Samozrejme, keď sa im patrične povenujú tréneri, dozaista sa výsledky dostavia a potenciál v hráčkach rozhodne je.

BK ZŠ Zvolen – BK Klokani Ivanka pri Dunaji 84:64 (53:28)

Nasledujúci deň v nedeľu 29.10.2017 to bolo už o niečom inom. Do Zvolena prišli skoro tabuľkové susedky a aj ich herný prejav tomu nasvedčoval a zaraz nebola núdza o kvalitný basketbal. Možno aj preto, že si naše žiačky dali deň dozadu ľahký tréning sa im napokon podarilo pohodlne vyhrať aj tento ich druhý zápas.

Hráčky BK ZŠ Zvolen (staršie žiačky a kadetky) 

  • Sára Žatkuliaková, Viktória Bodorová, Katarína Môťovská, Michaela Hrčková, Nina Nováková, Ema Sitková, Adela Bahledová, Erika Poliaková, Federika Rausová, Karla Šlosiariková, Gabriela Melicherčíková, Nina Janštová, Erika Holíková, Nina Mikulová, Alex Luptáková.

Tabuľka – staršie ŽL Staršie žiačky (skupina západ) 2017/18

Nech sa páči pár fotografií

Článok a foto: J. Števonka