Plavci z klubu Swim Warriors Zvolen úspešní na Memoriáli Petra Ladiča

Hana Vasilová a Ľubomíra Sopková. Foto: zdroj článok

TS: Dňa 21. 10. 2017 sa na plavárni na Pasienkoch v Bratislave konal 45. ročník Memoriálu Petra Ladiča v plutvovom plávaní. V 50-metrovom bazéne si svoje sily zmeralo 137 pretekárov z 12 klubov z celej Slovenskej a Českej republiky. Na programe bolo 10 disciplín rôznych dĺžok v PP, RP a BF (PP – plávanie s monoplutvou, RP – rýchlostné plávanie pod hladinou, BF – plávanie s klasickými plutvami). Pretekov sa zúčastnilo aj 5 pretekárov z klubu Swim Warriors zo Zvolena.

Medzi chlapcami súťažil len Jakub Minárik vo vekovej  kategórii E (10 –11 rokov). Na trati 15 m RP si vyplával 2. miesto, rovnako striebornú medailu získal i za 50 m RP.  Na trati 200 m PP si vyplával 3. miesto.

Výbornými výsledkami sa prezentovali aj dievčatá. Hana Vasilová si na trati 25 m RP okrem zlatej medaily pripísala aj slovenský juniorský rekord. Vo svojej kategórii D (12 –13 rokov) dominovala aj v disciplíne 50 m PP, v ktorej celkovo bez rozdielu kategórií obsadila 3. miesto. Na 100 m RP si v bratislavskom bazéne doplávala po ďalšie zlato, celkovo bola na tejto trati bola druhá. Výbornú formu potvrdila aj v disciplíne 100 m BF, v ktorej jednoznačne zvíťazila nielen vo svojej kategórii, ale i medzi všetkými pretekárkami, ktoré túto trať odplávali.

V rovnakej kategórii sa na dlhých tratiach  darilo Ľubomíre Sopkovej, ktorá si v disciplínach 400 m PP a 200 m PP vyplávala 2. miesta a na 100 m BF získala bronz.

V kategórii D plávala aj Elisabeth Hatiarová, ktorá si vyplávala dvakrát “zemiakovú” medailu a dvakrát doplávala na 6. mieste.

V kategórii C (14 – 15 rokov) klub reprezentovala Victoria Mináčová, ktorá vystúpila na stupne pre víťazov trikrát: v disciplínach 400 m PP a 100 m BF na 2. priečku a na 100 m BF na 3. pozíciu.

Počtom síce malá výprava si z bratislavského bazéna svojimi výbornými výkonmi dokázala vyplávať spolu 18 medailí či už vo svojich kategóriách alebo v celkovom hodnotení.

Fotografie

Článok: Dana Vasilová. Foto: zdroj článok

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: