Krasokorčuliarky ŠKK Zvolen sa predstavili v Prešove

V dňoch 11.-12. novembra hostil zimný štadión v Prešove 113 pretekárov z 21 slovenských klubov na svojom v poradí už 41. ročníku Ceny mesta Prešov v krasokorčuľovaní. Súťažilo 83 krasokorčuliarok v 9 vekových kategóriách a 10 krasokorčuliarov v 4 kategóriách. Mimo Slovenský pohár (SP) pretekalo aj 20 korčuliarov v 6 kategóriách.

V Prešove mal svoje zastúpenie Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) v kategórii 12-ročných mladších žiačok a dievčatá rozhodne nesklamali. Laura Debnárová obsadila 5. miesto s bodovým skóre 31,93 a Karin Ištokovičová 8. miesto s 21,27 b.s.

Aj keď v tejto súťažnej sezóne požiadalo o usporiadanie pretekov až 17 klubov, tréneri s pretekármi si môžu vybrať a absolvovať len max. 10 kôl.

Budúci víkend bude pre krasokorčuliarky ŠKK náročný. V piatok 5 z nich absolvuje testy výkonnosti v Prešove. Splnenie testov výkonnosti požadovanej triedy bude od budúcej súťažnej sezóny podmienkou štartu na pretekoch SP v krasokorčuľovaní. Je ich spolu 8 a sú rozdelené podľa vekových kategórií.

V sobotu a nedeľu 11.-12. novembra sa 6 krasokorčuliarok ŠKK zúčastní 4. kola pretekov SP v Banskej Bystrici – 55.ročníka Grand Prix SNP.

Pretekárky ŠKK Zvolen Laura Debnárová a Karin Ištokovičová. Foto: archív ŠKK Zvolen

Článok: Mária Zrubecová (mz) Foto: archív ŠKK Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.