Zvolenské hokejistky doma opäť víťazne!

Ruky hore Zvolenčaniek po úspešnom zásahu. Foto: ZV-podujatia

V 6. kole, ktoré sa uskutočnilo 18.11. 2017, privítali naše hokejistky hráčky poľskej Krynice. Bol to súboj tabuľkových susedov a očakával sa vyrovnaný zápas. Zvolenčanky však chceli zopakovať domáce víťazstvo, využiť zaváhanie Spišiačok a dostať sa tak na 4. priečku v tabuľke.

Za svojim cieľom išli naše dievčatá od úvodných sekúnd zápasu. Už v 4. minúte sa strelecky presadila Kolcunová a pripísala si tak prvý gól v sezóne. V ďalších minútach sa hralo zo strany na stranu, Krynica zvýšila aktivitu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól v 16. minúte. O 2 minúty sa však hráčky spod Pustého hradu opäť ujali vedenia, keď krásnym backhendom skórovala Beláňová.

Úvod druhej tretiny opäť lepšie vyšiel domácim. Tlak v útočnej tretine využila Stančíková a zvýšila vedenie na 3:1. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, už o necelú minútu sa poľský tím radoval po strele svojej najlepšej hráčky Cygan. Kryničanky cítili šancu na vyrovnanie, ešte viac pritvrdili svoju tvrdú hru a na ľade sa začalo iskriť. Najskôr došlo k pästnému súboju štyroch hráčok a neskôr svoje správanie nezvládla strelkyňa druhého gólu hosťujúceho tímu, za nešportové správanie putovala pod sprchy. Zvolenčanky sa viac tlačili pred bránu súpera, no bez gólového efektu.

Tretia tretina už gólovú radosť nepriniesla, aj keď príležitostí bolo dostatok. Zápas sa tak skončil dôležitým víťazstvom ŽHKm Zvolen 3:2.

ŽHKm Zvolen – MHKL Krynica-Zdrój 3:2

Góly: 4. Kolcunová (Beláňová, Chmelíková), 18. Beláňová (Orolínová),  24. Stančíková (Beláňová, Augustínová)

Zostava ŽHKm Zvolen: Hrčková – Trenčanová, Chmelíková, Ivanová, Gáliková, Časnochová- Sakalíková, Beláňová, Orolínová, Kolcunová, Záňová, Janicová, Luptáková, Stančíková, Augustínová

Článok: Andrea Orolínová. Foto: J. Števonka.

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )