• Pi. dec 1st, 2023

Zvolenské kadetky pokračujú vo víťaznom ťažení

Družstvo kadetiek BK ZŠ Zvolen. Foto: ZV-podujatia

Prvý decembrový víkend bol možno chudobnejší, čo sa domácich basketbalových zápasov v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ týka, ale opäť sa podarilo získať maximálny počet bodov do tabuliek.

Oba zápasy boli z kategórie kadetiek a oba proti Trnavčankám, respektíve v sobotu 2.12.2017 proti lepšie postavenému BK AŠK Slávia Trnava A a na druhý deň proti BK AŠK Slávia Trnava B, ktorý okupuje posledné tabuľkové miesto.

Tieto dva zápasy boli dosť dôležité, nakoľko sa už pomaly dohrávajú zápasy základnej skupiny a je potrebné začať taktizovať a pozerať sa na bodové čísla.

Naše baby boli pred zápasmi na 7. mieste a je jasné, že po základnej časti budú dve skupiny a to o 1. až 6. miesto a 7. až 12. miesto a ako sa povie, kocky boli hodené.

Dosť bolo čísel, poďme sa pozrieť na palubovku

Sobotný zápas proti áčkovej Trnave mal prvú štvrtinu značne vyrovnanú a v podstate sa hráčky medzi sebou oťukávali a postupne sa hľadal recept na úspech 15:13.

Od druhej štvrtiny sa hral pekný basketbal a čo je hlavné, naše basketbalisky si postupne zvyšovali náskok, pred prestávkou bol stav 34:21 a po prestávke a ďalších desiatich minútach 47:35.

Ostávalo posledných 10 minút čistého času, ktoré naplno využili v našom tábore a po záverečnom hvizde nastala radosť z víťazstva 68:54.

V nedeľu 3.12.2017 krátko po 15-tej začal druhý zápas tohto víkendu a proti zvolenským dievčatám sa postavila béčková Trnava.

Dá sa povedať, že to boli rozhodne diametrálne odlišné súperky, proti ktorým nemali naše kadetky veľa roboty.

V reči štvrtín to išlo nasledovne – po prvej bol stav 23:9, po ďalších už 35:17 a bolo otázne, či po prestávke sa súperky zmôžu na nejakú odpoveď.

Po prestávke prišlo k razantnému útoku v našom tábore a už aj tak zdecimované Trnavčanky sa poriadne na nič nezmohli a prehrali zápas vysoko  89:27 (35:17).

Po sčítaný bodov poskočili naše kadetky na 4. miesto, ale treba brať v úvahu, že Spišiačky ako Seredčanky odohrali len 11 zápasov.

Hráčky BK ZŠ Zvolen (staršie žiačky a kadetky) 

  • Sára Žatkuliaková, Viktória Bodorová, Katarína Môťovská, Michaela Hrčková, Nina Nováková, Ema Sitková, Adela Bahledová, Erika Poliaková, Federika Rausová, Karla Šlosiariková, Gabriela Melicherčíková, Nina Janštová, Erika Holíková, Nina Mikulová, Alex Luptáková.

Fotografie – BK AŠK Slávia Trnava A 

Fotografie – BK AŠK Slávia Trnava B

Článok a foto: J. Števonka.