• So. sep 30th, 2023

Zvolenskí juniori pokračujú vo víťaznom ťažení

Autor IMG_1979

mar 8, 2012 ,
hkm-zvolen-hc-nitra-juniori
Foto: Ján Števonka.

Po vynikajúco odohratom štvrťfinálovom zápase s HK ŠKP Poprad v kategórii Extraligy juniorov sa  7.3.2012 už v semifinálovom zápase play-off postavili na domácom ľade zvolenskí hráči proti rovesníkom z klubu HC Nitra a.s.

Zápas začal o 14:00 hod. a aj napriek tomu si na štadión našlo cestu veľa fanúšikov, ktorí prišli povzbudiť domáci tím a ten ich veru nesklamal a po dvoch samostatných nájazdoch sa zápas končil 4:3gws (2:3, 0:0, 1:0, 0:0) a na zápasy 1:0.

Úvodný gól zápasu strelil tímu spod Zobora Simon Iványi po asistencii Viktora Fekiača už v druhej minúte zápasu. V šiestej minúte sa však dopustil Marek Pač hákovania a Nitrania túto presilovku využili už v ôsmej minúte zápasu a vyrovnali na 1:1. V ôsmej minúte sa zmenila situácia v opačnom garde a počas presilovky dal Patrik Huňady gól pre zmenu Nitranom 2:1. Súper znova ožil a už v desiatej minúte Dávid Horňák nám strelil vyrovnávajúci gól 2:2. Necelých sedem minút pred koncom prvej tretiny sa znova pochlapili súperi, konkrétne Daniel Rzavský  2:3.

Druhá tretina nepriniesla žiadne prekvapenie a skóre ostalo po dvadsiatich minútach nezmenené 2:3.

Tretia tretina sa podobala druhej až do chvíle, kedy sa neocitol puk na čepeli zvolenského hráča Patrika Huňadyho, ktorý si takto vynútil pre svoj tím desaťminútové predĺženie.

Nakoľko počas predĺženia neprišlo k rozhodnutiu stretnutia, prišli po očistení ľadu na rad trestné strieľania. V druhom kole trestných strieľaní sa napokon ako jedinému podarilo streliť gól domácemu hráčovi Slavomírovi Budovi a toto rozhodlo o víťazovi stretnutia.

Séria pokračuje druhým domácim zápasom 8.3.2012 so začiatkom o 14:00 hod.(Zvolen vyhral 4:0).

Fakty zápasu

Góly v zápase

  • 1:0 Simon Iványi (Viktor Fekiač), 1:1 Jakub Hrudík (Peter Trávniček, Martin Šumichrast), 2:1 Patrik Huňady (Andrej Urgas, Slavomír Buda), 2:2 Dávid Horňák ( Michal Kluka), 2:3 Daniel Rzavský (Martin Šumichrast, Edmund Piačka), 3:3 Patrik Huňady (Lubor Pokovič, Marek Pač), 4:Slavomír Buda
  • Rozhodcovia: Lokšík Peter, Číž Martin, Moravec Martin, Holomek Vladimír (inštruktor), divákov: 196
Video zostrih – HKM a.s. Zvolen v bielom – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu
Samostatné nájazdy 
Fotografie