“Sila, česť, odvaha” zdolali rozprávkové bytosti

Na záver duelu spoločná fotografia. Foto: ZV-podujatia.

Rytieri z HKM aj Rozprávkové bytosti nastúpili na ľad s odhodlaním podať čo najkvalitnejší výkon, taktiku však pred zápasom pochopiteľne nechcel prezradiť nikto z hráčov, dokonca ani „ideový náčelník“ HKM pre toto podujatie Mirko Brumerčík. (Inak marketingový riaditeľ HKM Zvolen, pozn. red.) Zdôraznil však heslo vyšité na bojovej zástave rytierov „Sila, česť, odvaha“, čo dávalo tušiť obvyklé plné nasadenie.

Rozprávkové bytosti po krátkej porade a pokynoch hrajúcej kapitánky Baby Jagy zvolili zmes kúziel a herných trikov, ktorými sa pokúšali naštrbiť sebavedomie rytierov. Zaklínadlá Baby Jagy na počarovanie metiel slúžiacich rytierom miesto hokejok sa už v prvých minútach zápasu ukázali ako neúčinné a rytieri si dokázali vypracovať viacero sľubných šancí.

Skóre zápasu napriek tomu otvoril v 4 minúte horúcou strelou Dáčik, ktorý využil zaváhanie Ťavodu v obrannej činnosti spôsobené zbytočným príliš tesným bránením Baby Jagy bez puku.

Rytieri však dokázali vzápätí odpovedať, keď sa už v nasledujúcej minúte po nacvičenom signáli nekompromisne presadil kapitán Lukáš Jurík.

Diváci nakoniec v dramatickom dueli videli v riadnom hracom čase po šesť gólov na oboch stranách a tak po zrušení predĺženia hlavným a vlastne jediným rozhodcom Yetim prišli na rad samostatné nájazdy.

Tie bez zaváhania rozhodla v prospech rytierov spôsobom sebe vlastným zvolenská hokejová nádej Ryan Chovan za výdatnej asistencie hrdého otca Michala.

Prestávky medzi tretinami vyplnil zábavnými súťažami o milé ceny pre najmenších divákov hlásateľ a moderátor Maťo Matuška. Jeho hlas aj tvár určite zneli povedome pravidelným návštevníkom domácich extraligových zápasov HKM na Zvolenskom „zimáku“.

Zápas, ktorý inak charakterizoval disciplinovaný výkon a korektný prístup oboch tímov poznačil až v závere stretnutia nešetrný zákrok pri mantineli, keď obranca Ťavoda bezprecedentne inzultoval Vajce na vandrovke, ktoré ostalo chvíľu namäkko, za čo si vyslúžil od Baby Jagy spŕšku nezverejniteľných invektív. Incident sa odohral mimo dohľad rozhodcu Yetiho, vyžiadal si však lekárske vyšetrenie u Dr. Jajbolíta , ktoré našťastie nepotvrdilo prasknutie škrupiny a otrasené Vajce prepustil do domácej liečby.

Keďže na konečnom výsledku sa už nič nezmenilo, môžeme spokojne konštatovať, že Rytierov z HKM z víťaznej vlny nezmietli ani rozprávkové sily, kúzla, či čary. Držme im preto spolu palce aj do ďalších bojov pred naplneným domácim hľadiskom.

Zostava Rytierov z HKM:

 • 32 Peter Hraško
 • 10 Michal Chovan
 • 15 Lukáš Jurík
 • 8 Ján Ťavoda
 • 53 Matúš Matis

Rozprávkové bytosti:

 • Baba Jaga Jaro Mottl
 • Yeti rozhodca Robo Vasil
 • Opica Milan „Vinco“ Valo
 • Dráčik Jaro Branický
 • Kura Alžbeta Branická
 • Vajce na vandrovke Braňo Tóth ml.
 • Bacil Tomáš Nociar

Video

Fotografie

Článok: Robo Vasil. Foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: