Kubánska veľvyslankyňa vo Zvolene

Predseda SPKnS Neumann s jej excelenciou. Foto: zdroj článok

V piatok 15. decembra 2017 sme vo Zvolene privítali vzácnu návštevu a to mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Kubánskej republiky v Slovenskej republike, Yamilu Soniu Pitu Montes.

Jej excelencia sa v našom nádhernom stredoslovenskom meste zúčastnila predvianočnej spoločenskej akcie, ktorú organizoval Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov vo Zvolene.

Na tomto podujatí sa pani veľvyslankyňa stretla nielen s viceprimátorom mesta Zvolen, s pánom Ing. Jaroslavom Stehlíkom, ale aj s prednostom Okresného úradu vo Zvolene Ing. Samirom Moumanim, či predsedom SZPB Ing. Pavlom Sečkárom, PhD. V úvode, za veľkého potlesku prítomných Zvolenčanov ju s nádhernou kyticou srdečne privítal predseda OblV SZPB Zvolen pán Dušan Šablatúra.

Málokto u nás vie, že i Kuba bola aktívnym účastníkom vojny proti hitlerovskému Nemecku. Kubánski vojnoví námorníci, okrem iných aktivít, zničili v Karibiku nemeckú ponorku a tak zachránili mnohé spojenecké lode pred poškodením, či potopením. Na tomto Zvolenskom podujatí sa jej excelencia prezentovala nielen ako skvelá diplomatka, ale aj ako výborná tanečníčka.

Kubánsky temperament je proste nezameniteľný. Svojou prítomnosťou nielenže rozjasala srdcia našich Zvolenčanov, ale v ich srdciach zanechala aj nezabudnuteľné zážitky. Verím, že sa nám v budúcnosti  s pánom viceprimátorom podarí privítať jej excelenciu na Pustom hrade, na našej slovenskej Tróji, ktorý je skvostom nielen pre nás – občanov mesta Zvolen.

Fotografie

Článok a foto: Ing. Vladimír Neumann, predseda Spoločnosti priateľov Kuby na Slovensku

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.