55 Mikulášov ukončilo zvolenskú bežeckú ligu

Ján Hazucha - uprostred. Foto: ZV-podujatia

TS: ZVOLEN, 8. 12. 2017: Nesúťažný, ale o to zábavnejší beh 55-tich Mikulášov v stredu symbolicky uzavrel bežeckú sezónu. Bežci v mikulášskom prezlečení prebehli vianočnou dedinou, aby tam rozdali sladkosti a urobili radosť malým, ale aj veľkým. Neboli to jediní bežci v meste, ktorí dokázali, že beh robí ľuďom jednoducho radosť.

Krátko pred tým sa v dedine rozsvietil vianočný stromček a do ľadovej plochy na Námestí SNP sa zarezali prvé hrany korčuliarov. Mestskú ľadovú plochu, ktorá je od stredy prístupná širokej verejnosti otvorili deti z Krasokorčuliarskeho klubu Zvolen.

Zvolenská bežecká liga 2017 ukončená

Mikulášskym behom sa ukončil druhý ročník Zvolenskej bežeckej ligy, ktorá vznikla za účelom spájania a spoločnej propagácie rôznorodých bežeckých podujatí. Siedmich behov počas roka 2017 sa zúčastnilo 941 bežcov nielen zo Zvolena, ale aj z celého Slovenska. Za bežeckou ligou stojí združenie Cyklo Zvolen v spolupráci s mestom Zvolen a ďalšími partnermi.

„Páči sa mi, že sa bežeckej ligy chytili ľudia, ktorí chceli urobiť niečo pre seba, pre svojich blízkych, pre druhých a odrazu strhli do bežeckej ligy masy. Ľudia to berú ako zábavu, tešia sa, že sa porozprávajú, stretnú sa, zabehajú si, strávia krásny čas spolu a to je na tom to cenné. Bežecká liga ľudí združuje a za to sa chcem organizátorom poďakovať,“ povedala na vyhlásení výsledkov ligy primátorka Lenka Balkovičová. Na Starej radnici odovzdala tým najlepším bežcom ocenenia. „Obdivujem všetkých, čo tak vytrvalo behajú a zúčastnili sa bežeckej ligy,“ dodala. Aby beh neslúžil len samotným bežcom, tohtoročná bežecká liga mala za cieľ potešiť aj ďalších ľudí; konkrétne pacientov a klientov Svetielka nádeje, o. z., organizácie, ktorá pomáha onkologickým klientom a ich rodinám.

Bežci vďaka svojej účasti na bežeckej lige počas roka vyzbierali 470,50 eur, každý jeden svojou registráciou prispel 50-timi centami. Zástupkyne Svetielka nádeje pri prevzatí šeku poďakovali všetkým prítomným, ktorí behajú nielen pre svoje zdravie, ale aj pre zdravie iných. „Sme veľmi radi, že zvolenská bežecká liga nás podporuje, lebo aj vďaka nim sa dozviete, kto sme a čo robíme. Určite sa energia týchto ľudí prenesie aj na detskú onkológiu,“ povedali Ingrid Škropeková a Vanda Prandorfyová zo Svetielka nádeje.

Poďakovania týmto nekončili. Pár slov prítomným odovzdal v súčasnosti snáď najznámejší zvolenský bežec Ján Hazucha, ktorému sa nedávno podaril nevídaný úspech: nielenže si splnil svoj sen a zúčastnil sa newyorského maratónu, na ktorý je, podľa jeho slov, najťažšie sa dostať, ale vo svojej kategórii do 74 rokov aj vyhral. „Chcem sa poďakovať všetkým za ich podporu, lebo na pretekoch cítim, že nebehám len za seba a že mi všetci prajete,“ povedal s povestnou skromnosťou Ján Hazucha prítomným v publiku. Prítomných bežcov určite inšpiroval aj svojou medailou a diplomom, ktorý priniesol ukázať. „Som rád, že sa spolu ako bežci stretávame a dúfam, že sa budeme ešte dlho stretávať,“ dodal. Stredajšie podujatie na radnici, ktoré sprevádzal humor a príjemná atmosféra, ukončila pieseň v podaní hudobného tria zo Školského internátu SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene.

Výsledky Zvolenskej bežeckej ligy 2017:

Kategória ženy do 40 rokov:

 1. Renáta Balková Banská Štiavnica
 2. Zuzana Krčíková –
 3. Katarína Chlebničanová SKI TEAM JASE LÁTKY

Kategória ženy nad 40 rokov:

 1. Iveta Furáková Svetielko nádeje
 2. Zuzana Schieberová Zvolenská Slatina
 3. Blanka Herichová Zvolen

Kategória juniori:

 1. Marko Chlebničan SKI TEAM JASE LÁTKY
 2. Peter Ursíny Atléti Banská Štiavnica
 3. Filip Murgaš AK Danica Zvolen

Kategória muži do 39 rokov:

 1. Matej Schieber Zvolenská Slatina
 2. Vladimír Dolinec Dolincovci Zvolen
 3. Mário Chlebničan SKI TEAM JASE LÁTKY

Kategória muži 40 – 49 rokov:

 1. Miroslav Ťapušík ŠK Achilles Handlová
 2. Marcel Škurla Zvolen
 3. Jaroslav Kán Jedenáste poldeci

Kategória muži 50 – 59 rokov:

 1. Milan Valocka Bežkaj team skorej čím drelej
 2. Radek Šály Šulywander
 3. Ivan Čík Svetielko nádeje

Kategória veteráni:

 1. Milan Libo Biatlon Vyhne
 2. Miroslav Debnár Marathon BB team
 3. Milan Krajči Lokomotíva Zvolen

Fotografie

Video záznam ZBL 2017

Video – 55. Mikulášov

Video – otvorenie ľadovej plochy 2017

Video – Rozsvietenie Vianočného stromčeka

Fotografie – otvorenie ľadovej plochy

 

TS: Mesto Zvolen  Foto a video: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: