Reklamy

DIVIAK LESNÝ. Čierna zver našich lesov aj v múzeu

TS: Po úspešných výstavách Medveď hnedý a Vlk dravý pripravuje Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene výstavu o ďalšom významnom živočíšnom druhu našej fauny, diviakovi lesnom.

Diviaky sú typické všežravce. Hoci na poľnohospodárskych kultúrach spôsobujú značné škody, v lese sú veľmi užitočnou súčasťou ekosystému. Etológia diviakov popísaná na banneroch poskytne návštevníkom podrobné informácie o správaní a spôsobe ich života. Dermoplastické preparáty rôznych vekových skupín poskytnú reálne náhľady na skutočnú diviačiu zver, ktorá sa vyskytuje v prírode. Doplnkom výstavy budú aj vypreparované kože diviakov, pobytové znaky diviačej zveri a lebky rôznych vekových kategórií. Na výstave nájdete aj skeny známok s témou diviak lesný zo súkromnej zbierky prof. Ing. Ladislava Pauleho, PhD.

Slávnostnej vernisáži výstavy budú predchádzať prednášky významných odborníkov. Od 13.00 hod. si bude možné na prvom poschodí múzea vypočuť prof. Ladislava Pauleho; Ing. Tibora Patakyho, CSc.; Ing. Matúša Hanka a Ing. Petra Kaštiera, PhD..

Srdečne pozývame.

  • Autor výstavy: Ing. Milan Longauer
  • Prednášky a vernisáž: 18. 1. 2018 o 13:00 hod.
  • Trvanie výstavy: 18. 1. 2018 – 30. 3. 2018 – Námestie SNP 22/33, Zvolen – pondelok – piatok 08:00 – 17:00 hod. Vstupné podľa platného cenníka na: http://www.ldmzvolen.sk

TS: Mgr. Miriam Turayová LDM Zvolen.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.