Prvé tohtoročné zápasy BK Zvolen opäť na jednotku

Boj pod košom v zápase ASWBL. Foto: ZV-podujatia

V novom roku 2018 odštartovali v športovej hale počas druhého januárového víkendu 13. a 14.1.2018 prvé basketbalové zápasy a hneď v štyroch kategóriách.

Dokopy boli diváci svedkami 5-tich zápasov a to 2 zápasov kadetiek ( BK Lokomotíva Sereď a BK Klokani Ivanka pri Dunaji), jednej dohrávky junioriek proti BO Spartak Myjava, rakúsko - slovenská kategória ASWBL mala jeden zápas proti DBBC Linz-Enns a vo vedľajšej hale hrali najmladšie minižiačky s Piešťanskými Čajočkami.

Poďme sa v skratke pozrieť na jednotlivé stretnutia

Sobota 13.1.2018

Prvým sobotným zápasom bola dohrávka 12. kola kategórie Juniorky, 1 Liga ženy a do Zvolena svoj zápas prišli odohrať hráčky BO Spartak Myjava.

Pri pohľade na výsledkovú tabuľku bolo viac než jasné, ako sa bude zápas vyvíjať a v podstate to aj tak všetko dopadlo 88:17 (51:6).

Druhý zápas dnešného dňa a to kadetiek proti BK Lokomotíva Sereď bol podstatné výživnejší a výsledok sa dal odhadovať len v závere duelu, ale o to radostnejšie to bolo rozhodne na našej strane. Za tento zápas treba dať palec hore pre naše baby, nakoľko nastúpili proti silnejšiemu súperovi, ktorého sa nezľakli a dali mu najavo, že to nebude mať také jednoduché. Stav zápasu po štvrtinách 19:15, 36:36 a 47:46 a ostávalo odohrať posledné dejstvo. Seredčanky sa poriadne bodovo dotiahli a poslednú minútu si ich tréner bral oddychový čas a snažil sa nájsť riešenie. To sa mu však nepodarilo a víťazstvo 65:61 ostalo na našej strane.

Fotografie sobota

Nedeľa 14.1.2018

Skoro ráno o 9-tej začalo stretnutie kadetiek a ako protihráčky prišli BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

Po včerajšom víťazstve našich nad Sereďou bol toto pre naše baby tabuľkovo slabší súper, ale bolo treba brať do úvahy, že deň dozadu minuli veľa energie a teda bolo otázne, či im ten jeden deň stačil na regeneráciu.

Úvod zápasu začal obojstranne opatrnejšie, ale postupne sa začalo črtať 23:12, 40:26, že to pôjde. V druhej polovici zápasu už nedali najmenšiu šancu rovesníčkam a s chuťou dotiahli zápas do víťazných fanfár 82:51.

Posledným zápasom počas tohto víkendu a aj tohto dňa bol duel kategórie ASWBL proti DBBC Linz-Enns.

Súperky nabudené po včerajšom víťazstve nad BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica 59:63 mali dozaista chuť a záujem si pripísať ďalšie body aj z tohto zápasu. Začiatok zápasu bol z našej strany trošku kostrbatý, nešlo to až tak hladko, ale postupne sa naše baby dostali do hernej pohody.

Po prvej štvrtine bol stav 22:15 a po druhej 39:25 a ostávalo odohrať druhú polovicu zápasu. V tretej tretine sa nám darilo zvyšovať náskok, ale v poslednej štvrtej jednak protihráčky ožili a jednak naše zjemnili tempo.

Tu už bolo badať, že protihráčkam dochádzajú sily a celé režírovanie zápasu je v našom podaní a napokon po ďalších dvoch štvrtinách sa zaknihoval zápas na 77:53.

Takto nejako to prebiehalo počas víkendu basketbalistiek BK ZŠ Zvolen na palubovkách športovej haly na Západe.