• Ne. okt 1st, 2023

Staršie žiačky BK ZŠ Zvolen nedali súperkám šancu

Úvod sobotného zápasu proti BKM Junior UKF Nitra. Foto: ZV-podujatia.

Počas víkendu v dňoch 20. a 21.1.2018 sa konali v športovej hale na sídlisku Západ okrem iných športových zápolení aj dva posledné tohtosezónne zápasy starších žiačok (skupina západ) basketbalového klubu BK ZŠ Zvolen.

Našim žiačkam ostávalo odohrať posledné dva odvetné zápasy a to najskôr v sobotu proti papierovému favoritovi BKM Junior UKF Nitra a v nedeľu na opačnej strane tabuľky BK AŠK Slávia Trnava.

Sobota 20.1.2018

Dievčatá spod Zobora mali predzápasovú bilanciu 12 víťazstiev a 2 prehry, ktoré im uštedrili BK Nové Mesto nad Váhom a BK ZŠ Zvolen.

Nebolo teda čo odplácať, akurát im možno tak ukázať, že aj v druhom meraní síl ich zdoláme.

Samotný zápas mal zaujímavý priebeh, nakoľko prvá štvrtina bola v podaní našich báb jednoducho super zahratá, ale v nasledujúcej bolo vidieť, že na jednej strane súperky ožili a na druhej strane ako keby sa nám nechcelo podať lepší výkon. V rečí čísel 28:7 a pred prestávkou bol stav 42:24.

Po prestávke však nastal zlom a hra sa zaraz rozbehla správnym smerom a body začali pribúdať na naše konto čoraz častejšie. Po tretej štvrtine bol rozdiel v skóre 35 bodov a v záverečnom dejstve pridali ešte ďalších 11 a tak zaslúžene vyhrali o 31 bodov 78:47.

Fotogaléria BKM Junior UKF Nitra 

Nedeľa 21.1.2018

Bilancia Trnavčaniek 9 prehier a 3 víťazstvá proti BK Slovan Bratislava, BK ŠKP 08 Banská Bystrica a odveta proti Slovanistkám.

Prvá štvrtina bola jednoznačne, čo sa herného prejavu týka lepšia pre hosťujúce dievčatá, ktoré predvádzali veľmi pekné herné kombinácie, až by človek nepovedal, že sú z opačnej strany barikády a po 10-tich minútach herného času bol stav 19:19.

Od druhej štvrtiny až po záver duelu však kontrolu nad zápasom prebrali domáce a postupne sa

zväčšoval rozdiel výsledného skóre zápasu, ktoré sa napokon zastavilo na hodnote 91:67.

Tento duel bol zároveň posledným v skupine západ a naše staršie žiačky sa umiestnili na 1. mieste, ale ako je známe, túto sezónu mali za názvom klubu MS, čiže mimo súťaž a tak oficiálne pripadá 1. miesto v tabuľke BK Nové Mesto nad Váhom.

Fotogaléria BK AŠK Slávia Trnava

Tak či onak, po tomto dozaista veľkému úspechu si to žiadalo nejaké to zhodnotenie a tou najpovolanejšou je rozhodne trénerka Andrea Orlová.

Z prvého miesta v tabuľke sa veľmi teším, no ešte viac sa teším pokroku, ktorý dievčatá zápas od zápasu robia. Snaha s akou nastupujú do každého tréningu a zápasu je úžasná, a preto si myslím, že si to prvé miesto určite zaslúžia. Veľkou škodou je, že vzhľadom na nízky počet hráčok, ktoré vekovo zapadajú do kategórie starších žiačok, sme museli družstvo postaviť mimo súťaž, a teda nemáme nárok na boj o majstrovský titul. Som však veľmi rada, že na ihrisko sa dostali aj mladé hráčky, ktoré takto môžu získavať cenné skúsenosti. V nadstavbovej časti by som chcela začať pomaly zapájať aj najlepšie hráčky z družstva starších mini, aby sme si pripravili kvalitnú základňu pre budúci ročník.

Článok a foto: J. Števonka