• Št. mar 30th, 2023

Zvolenčanky prehrali v odvetnom zápase so Starou Turou

bk-zs-zvolen-mbk-stara-tura-basketbal-kadetky-4
Podkošová hra súperiek bola jednoducho vynikajúca. Foto: ZV-podujatia.

Prvý tohtoročný domáci basketbalový zápas kadetiek (skupina západ) sa uskutočnil 7.2.2011 v hale IX. ZŠ na Zvolenskom sídlisku Západ.

Zaujímavosťou tohoto duelu bol aj fakt, že sa hral nezvyčajne, v pondelok 7.2.2011 so začiatkom o 17:00 hodine.

Domáce hráčky Zvolena privítali na domácej palubovke rovesníčky z basketbalového klubu MBK Stará Turá a chceli sa pokúsiť v odvetnom zápase o zopakovanie scenára, z minulého roku, kedy vyhrali v Turej 69:73.

Chcenie v zápase bolo evidentné, len to chcenie našim dievčatám akoby zväzovalo ruky a z pridružením, únavy  hernej nepohody sa to odrazilo na konečnom výsledku.

Odvetný zápas v opačnej réžii

Od úvodných minút sa tento zápas uberal vysokým tempom a vynikajúcou hernou technikou zo strany družstva Starej Turej.

Po odohraní štvrtiny zápasu naše hráčky už prehrávali o 13 bodov 11:24 a ani pokriky trénera Zvolena Zoltána Žambora na svoje zverenkyne nič  nezmenili na uberaní sa hraného zápasu.

V druhej štvrtine začali domáce hráčky efektívnejšie pracovať s loptou, ako aj samotnými prihrávkami a ich herný prejav sa otočil k lepšiemu.

Oddych a taktické pokyny trénera v šatniach však nepomohli našim hráčkam k tomu, aby našli recept na koncentrovanú a rýchlu hru súperiek. A tak stav zápasu po troch štvrtinách 40:66 hovoril jasnou rečou a naše šance sa začali rozplývať.

Záverečných desať minút sa nieslo v duchu zbytočných faulov, rozkúskovania hry, hernej nepohody zo strany Zvolenčaniek, čo nakoniec aj odzrkadlilo vo výslednom skóre 61:96v náš neprospech.

Zaplnené hľadisko a dobrá nálada

Na tento zápas a v túto nezvyčajnú hodinu sa prišlo pozrieť cca 50 ľudí a aj napriek konečnému výsledku v neprospech našeho tímu  neodchádzali ľudia až tak sklamaní.

Okrem fanúšikov bolo možné vidieť v hľadisku aj pár  nádejných basketbalových junioriek a ich skúseného trénera Radka Dvorščáka. Prišli sa pozrieť na zápas a taktiež psychicky podporiť naše hráčky.

Video (zvolenské kadetky vo fialových dresoch) doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie (zvolenské kadetky vo fialových dresoch)

 

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š