Mamičky vo zvolenskej nemocnici bezplatne využívajú nadštandardné izby

Nemocnica Zvolen poskytla mamičkám bezplatnú hospitalizáciu na nadštandardných izbách. foto: Zdroj TS

TS: V procese modernizácie pokračuje Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, potom, čo pristúpila k rekonštrukcii gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Do termínu ukončenia prác budú mamičky so svojimi novorodencami hospitalizované v moderných nadštandardných izbách.

Aby mamičky a ich deti nepociťovali diskomfort v čase rekonštrukčných prác, Nemocnica Zvolen spolu s vedením gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia našli riešenie. K dispozícii majú zdarma nadštandardné izby a tak okrem starostlivosti erudovaných odborníkov s empatickým prístupom, trávia mamičky čas po pôrode v príjemnom, novom prostredí. Režim prevádzky oddelenia je prispôsobený ich potrebám a potrebám novorodencov, návštevy sú neobmedzené.

„Za posledné obdobie zaznamenávame nárast počtu pôrodov v našej pôrodnici, preto som rád, že vedenie nemocnice má snahu zvýšiť štandard a investovalo do rekonštrukcie priestorov nášho oddelenia. My sme urobili všetko preto, aby sme našli vyhovujúce riešenie, aby mamičky so svojimi deťmi neboli stresované priebehom stavebných prác, práve naopak, mamičky po pôrode si môžu zregenerovať svoj organizmus v peknom a útulnom prostredí a plne sa venovať svojim detičkám“ povedal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Peter Molitoris.

„Máme ambíciu stále zlepšovať poskytované služby tak, aby boli naše pacientky spokojné a aby na svet priviedli svojich potomkov u nás“ uzavrel riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský, MPH.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie je zamerané na starostlivosť o tehotné pacientky v priebehu tehotnosti, počas pôrodu a šestonedelia. Taktiež sa na tomto oddelení hospitalizujú pacientky s komplikáciami vo včasnej tehotnosti. Na oddelení šestonedelia sú hospitalizované pacientky s rizikovým tehotenstvom a pacientky po pôrode, kde sú spolu s dieťaťom v tzv. systéme rooming-in.

TS: Mgr. Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.