• Pi. jún 2nd, 2023

Vo štvrťfinále play off volejbalovej extraligy MVK s Nitrou neuspeli

ByIMG_1979

mar 4, 2018
Trojblok MVK Zvolen. Foto: ZV-podujatia.

Druhými zápasmi pokračovalo play-off mužskej volejbalovej extraligy. Zvolenčania v odvete hostili obhajcu titulu VKP Bystrina SPU Nitra, ktorý je vysokým favoritom na volejbalový trón. V prvom stretnutí v Nitre nezískali Zvolenčania ani set a Bystrina viedla tak v štvrťfinálovej sérii play-off 1:0 na zápasy.

Vo Zvolene ich čakala netradične búrlivá divácka kulisa, pripravené boli aj mažoretky Zuzany Niščákovej, tombola s bohatými cenami a samozrejme tradičná súťaž o 500 eur v servise na cieľ. Atmosféru vytváral i speaker stretnutia Erik Selecký a diváci vybavení bubnami, trúbkami, rapkáčmi a samozrejme hlasivkami.

Extraliga mužov, play-off, štvrťfinále – 2. zápas:

MVK Zvolen – VKP Bystrina SPU Nitra 0 : 3 (-12,-17,-13) – stav série 0:2

Rozhodovali: Sluk a Mil. Smolko

Zápas trval 72 minút

Divákov: 200 Najlepší hráč zápasu (MVP): Miloš Horník (Nitra)

Štatistiky: útok 25/33, esá 0/4, bloky 6/15, chyby 23/11

Zostavy:

MVK Zvolen: Herich 7, Kováčik 2, Kamenský 2, Vrtielka 4, Michalec 7, Podstupka 2, libero Hraňo (Kučera 1, Bartík 6, Bambura 0).

Tréner: M. Vaško.

Nitra: Porubský 0, Malina 5, Mačuha 8, Rehák 12, Menner 10, Horník 13, libero Ochodnický (Kostoláni 6, Zaťko 0, Wawrzynczyk 0).

Tréner: M. Kardoš.

V prvom sete začali hostia sebavedomo. Najmä Horníkovou zásluhou odskočili postupne bodovo až o sedem lôpt a pestrou hrou a dominanciou na sieti nedovolili zaskočeným domácim obrat v skóre. Hráči MVK však predviedli pred zaplneným hľadiskom i oku lahodiace akcie, no častejšie končili v aute, či na blokoch s prehľadom hrajúceho súpera. Po smeči Kamenského mimo prvý setbal síce Herich smečom odvrátil, no po Horníkovom bloku premenili Nitrania druhý setbal.

V druhom dejstve začali domáci dobre, držali krok s favoritom až do stavu 12:12, potom znovu „úradoval“ na sieti Horník a Nitra odskočila o päť bodov. Striedajúci Bartík a Kováčik boli úspešní na smeči, priniesť zvrat sa však nepodarilo, trénerský mág Kardoš citlivo striedal a nakoniec Malina nekompromisným smečom poslal súboj do tretieho setu.

Ten priniesol na začiatku i nádej v podobe zlepšenej hra MVK, Bartík sa presadil na bloku, bodovali Kučera i Michalec, no po chybách v poli šlo do vedenia VKP. Po šesťbodovej šnúre esom Horník pripravil mečbal a Mačuha pri smeči nezaváhal a tak si

zaknihovali hostia ľahké víťazstvo 3:0 a vedenie 2:0 v štvrťfinálovej sérii play-off. Nitra tak postúpila do semifinále.

Zvolenčania však v súťaži nekončia, čakajú ich súboje o 5.-8. miesto a ich súper je už známy. Bude to mužstvo TJ Spartak Myjava, ktorého vyradil VK MIRAD PU Prešov. Temíny SVF zverejní po dohratí všetkých stretnutí štvrťfinále play-off.

Pozápasové vyjadrenia trénerov:

  • Marek Kardoš, tréner Nitry: „Od začiatku sme dominovali. Odohrali sme oveľa lepší zápas ako v domácom prostredí. Boli sme lepší na servise, aj na bloku a víťazstvo je zaslúžené.“
  • Martin Vaško, tréner Zvolena: „Od začiatku sme boli pod veľkým tlakom, Nitra výborne podávala. Ubránila nás z okrajov siete a mali sme veľký problém zložiť lopty. Výsledok je zaslúžený, nám neostáva nič iné, len sa pripraviť čo najlepšie na zápasy o 5.-8. miesto. Som rád, že sme hrali pred vypredanou halou, ďakujem divákom.“

Nech sa páči pár fotografií.

Článok Miloš Masarik. Foto: J. Števonka.