• Št. feb 2nd, 2023

Cyklojazda histórie úspešne dorazila do svojho cieľa

ByIMG_1979

sep 7, 2014 , ,
cyklojazda-historie-2014-zvolen-1
Jazdci Cyklojazdi histórie prišli na Zvolenské námestie na čele s pánom Valentom. Foto: ZV-podujatia.

V  poradí už 13. ročník cyklistického podujatia pod názvom Cyklojazda histórie sa uskutočnil v piatok 5.9.2014. Na zvolenskom námestí pri fontáne vítali pelotón, ktorý tam dorazil okolo 16-tej netrpezliví nadšenci.

Prvá vetva pelotónu odštartovala v počte 25 zo Spišského hradu do Liptovského Jána 4.9.2014  a na druhý deň išli smerom na Sliač. Druhá vetva, ktorá mala štart v poľskej Visle mala 18 cyklistov, prestávku v Bešeňovej a obe vetvy  ako bolo spomenuté sa spojili na Sliači. A samozrejme posledná vetva na čele s pánom Valentom išla z Grazu.

Na námestí privítal prítomných za mesto Zvolen primátor Ing. Miroslav Kusein, ktorý si taktiež prešiel pár kilometrov v sedle, Mgr. Alžbeta Staníková a následne sa pridali aj kapitáni  z jednotlivých absolvovaných trás.

Pán primátor povedal, že išiel kratšiu trasu z Donovalov kvôli svojmu pracovnému vyťaženiu, pochválil však vetvu, ktorá išla až z rakúskeho Grazu, nakoľko im tam dosť pršalo. Ako ďalej povedal, účastníci propagovali naše mesto ďaleko v zahraničí a toto je cieľ a toto je to, čo potrebujeme spoločne.

Prvá dáma mesta Mgr. Alžbeta Staníková prejavila radosť, že sa každoročne pelotón rozrastá a tí, čo fandia cyklistike sa zapájajú do tohto krásneho podujatia, ktoré samozrejme vyvrcholí na Pustom hrade.

Kapitán z trasy zo Spišského hradu povedal, že mali krásny výhľad na región Spiša a boli radi, že ich nepostretol počas absolvovania  trasy žiaden defekt, ani dážď. Zároveň privítal všetkých kamarátov a priateľov cyklistov z poľskej Visly, ktorí sú úžasní chalani.

Príhovor kapitána poľskej trasy si môžete pozrieť na videu, ale v podstate povedal, že už 10. krát od svojho vzniku idú túto trasu, čo sa dá považovať za jubileum.

Posledný sa k slovu dostal Pavol Valent, ktorý má na svojom konte odjazdených už 13 Cyklojázd histórie a ich trasa viedla z rakúskeho Grazu. Mali aj účastníkov z Rakúska, ale pracovné povinnosti im nedovolili ísť sem. Na svojej púti navštívili Štajersko, centrum tohto zeleného krásneho kraja, kde sú zelené ešte aj čísla na domoch. Na záver povedal, že dúfa, že táto história bude pokračovať a poďakoval sa všetkým, ktorí toto podujatie podporujú.

O Cyklojazde

Podujatie Cyklojazda histórie ako také začalo písať svoju históriu v roku 2002, kedy Ľubomír Porubský, ktorý bol vtom čase pracovník Mestského úradu vo Zvolene za oblasť kultúry predložil grandiózny projekt.

Projekt sa týkal Cyklojazdy zo Spišského na zvolenský Pustý hrad, ktorý sa aj naplnil a na štarte historicky prvého podujatia sa zišli na štarte pri bráne Spišského hradu dve desiatky nadšencov. Podujatie si získavalo z roka na rok väčšiu popularitu, prekročilo dokonca hranice Slovenska a dnes už píše svoj 13. ročník.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri