Krajina uprostred NIČ-oho

TS: Šesť fotografov, šesť rôznych pohľadov na krajinu, dvadsaťštyri fascinujúcich záberov prírodných scenérií. To všetko môžete uvidieť a zažiť na výstave pod názvom „Krajina okamihu 2018“ v priestoroch novo vznikajúceho kreatívneho priestoru NIČ.

Krajina ako priesečník človeka a prírody, jej poetika, maličkosť jednotlivca, minimalizmus, ale aj veľkoleposť prírody. Na vernisáži výstavy s názvom „Krajina okamihu“, ktorá sa uskutoční 19. 4. o 19.00, odprezentujú šiesti autori fotografie prevažne zo Slovenska, ale aj zo svojich potuliek po zahraničí. Predstavia sa vám: Ľuboš Čerešnák, Michal Durdina, Soňa Čermáková, Svetozár Janota, Peter Babiak a Pavol Albert. „Vybrali sme ľudí, ktorí sa síce nevenujú fotografii profesionálne, ale ich tvorba je na vysokej úrovni. Podporovať talentovaných autorov a dostať ich do povedomia verejnosti je vlastne aj jeden z cieľov, pre ktorý vznikol Divart,“ hovorí Miroslava Sliacka. Výstava je prvou, ktorú toto umelecké zoskupenie, ktoré zastrešuje fotografov a vizuálnych umelcov, organizuje.

Výstava fotografií sa uskutoční v priestoroch novo vznikajúceho kreatívneho priestoru NIČ v Lesníckom a drevárskom múzeu. NIČ by malo byť miestom organizácie kultúrnych podujatí, kreatívnym a komunitným centrom (nielen) pre mladých. „Názov NIČ vymyslela mládež ako humornú odpoveď na to, čo v tomto priestore budeme robiť. Ujalo sa to,“ hovorí Eva Ježovičová.

Práve NIČ návštevníci po prvýkrát uvidia vo štvrtok 19. 4. o 19.00. Vstup na podujatie je voľný. Výstava „Krajina okamihu“ je súčasťou Lesníckych dní a Noci múzeí a galérií. Organizátorom je Divart – umenie fotografie a o. z. ARTshol.

TS: Mgr.Eva Ježovičová.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.