Aj malý futbal dokáže nadchnúť…aj na 1.mája

Niektoré veci bežne nepostrehnete. Foto IMG_1979

Zvolenskí „malí futbalisti“ postupne zvyšujú a stupňujú kvalitu usporiadaných turnajov. Po pravidelných turnajoch, ktoré sa už stali, či postupne stávajú tradíciou, pripravili nielen pre svojich priaznivcov nezvyčajné ojedinelé Športovo spoločenské podujatie v priestoroch areálu štadióna MFK Zvolen.

Pod záštitou primátorky Mesta Zvolen Ing. Lenky Balkovičovej a s podporou poslanca NR SR MUDr. Jozefa Ježíka, Schaller facility ligy malého futbalu (SCHF LIMFU) a v spolupráci s MFK Zvolen i z iniciatívy Jána Bosáka (BOXO Utd.) a spoločnosti L-Trade pripravili dva turnaje v malom futbale s množstvom sprievodných akcií určených celým rodinám.

Na umelej tráve MFK sa 1.mája 2018 konal viac ako osem hodinový maratón 24 stretnutí v malom futbale. A to začlenených do dvoch turnajov, aké sa zatiaľ v ére malého futbalu vo Zvolene i na Slovensku ešte nekonali. Medzinárodný turnaj klubových mužstiev v malom futbale L-TRADE CUP za účasti dvoch najlepších Českých a šiestich popredných Slovenských mužstiev a Medzinárodný turnaj reprezentačných mužstiev v malom futbale BOXO CUP za účasti Majstrov Sveta reprezentácie Česka, bronzovej z MS reprezentácie Maďarska a dvoch výberov reprezentácie Slovenska, prilákali do areálu nového futbalového stánku MFK celkom slušnú viac ako tisícovú návštevu.

V sprievodnom programe sa predstavili Zvolenské Mažoretky a perfektnú atmosféru navodili vystúpenia frekventantov Tanečnej školy Zuzany Niščákovej, Ľudová hudba Jozefa Svinteka a Zvolenská kapela, ktorá sa postarala i o dôstojné ceremoniály pred zápasmi reprezentácií. Organizačný výbor vedený Jánom Račkom pripravil i atrakcie pre deti, tombolu a prezentácie kozmetiky.

V priebehu turnajov sa vo Zvolene uskutočnilo i valné zhromaždenie Slovenského zväzu malého futbalu za účasti zástupcov malých líg v rámci pôsobnosti SZMF a členov Výkonného výboru na čele s prezidentom SZMF Petrom Králikom. Pozvanie organizátorov turnajov prijal i najvyšší predstaviteľ malého futbalu vo svetovom meradle prezident Svetovej federácie malého futbalu Dr. Filip JUDA, ktorý ocenil organizáciu i úroveň najvyššou známkou a avizoval reálne možnosť usporiadania Majstrovstiev Európy práve vo Zvolene, možno už v budúcom roku. Nepredstaviteľné? Uvidíme.

BOXO CUP 2018

Medzinárodný turnaj reprezentačných mužstiev v malom futbale BOXO CUP zásluhou Jána Bosáka (Boxo Utd.) predstavil zvolenskému publiku po prvý krát tento šport v medzinárodnom meradle a hneď za účasti Majstrov sveta Česka a bronzových Maďarov. Sekundovať im mali dva výbery reprezentácie Slovenska, no všetko bolo nakoniec inak.

V prvom zápase bielych a modrých v drese Slovenska nebol favorit. V príprave na ME a MS si rozdelili tréneri Rastislav Kollár a Ondrej Kačmár káder i zo zástupcami Zvolenskej SCHF LIMFU rovnomerne a postup do finále si vybojovali „biely“ iba po penaltách, keď rozhodol Hindák. Majstrovské Česko, reprezentované väčšinou hráčmi do 21 rokov, postúpilo do finále iba po penaltách, keď rozhodol Kubát. Aj zápasy o konečné poradie skončili remízou, bronz pre Maďarov zabezpečil v rozstreli Titkó. V dramatickom finále český tým stretol s „bielym“ Slovenskom, ktoré sa do vedenia dostalo pät minút pred koncem. Hneď za minútu však Češi profitovali z power play, keď po strele Haspu Kasal vyrovnal.

Rozhodovalo sa v penaltovom rozstrele. Keď Rosůlek nedal, zabezpečil výbuch Slovenskej radosti z víťazstva v turnaji gólom zo značky pokutového kopu Hindák. Individuálne ocenenia získali Jan Rosůlek (ČR) ako najlepší hráč a Martin Huzovič (SR biely) ako najlepší brankár.

Ján Bosák generálny sponzor po skončení akcie spokojne konštatoval: „V perfektnom počasí sa podarilo organizačnému týmu na perfektnej úrovni zvládnuť súčasne dva kvalitne obsadené turnaje za účasti špičkových mužstiev, ktoré predvádzali výborné výkony, mužstvá hrali super, nad očakávanie naplno a reprezentovali na úrovni svoje krajiny či kluby. Vynikajúce výkony rozhodcov udržali nasadenie hráčov pevne v medziach fair play. Nestratili sa ani Zvolenskí hráči, reprezentanti na doraz bojovali o účasť na ME, či sveta. Organizačný tým odviedol maximum a turnaj nielen účasťou, ale i hernou kvalitou predčil moje očakávania.“

L-TRADE CUP 2018

V červenej skupine prekvapivo zvíťazili Krupinskí Demitrans, vlastne „náhradníci“ za Trenčiansku“ Letku (zranenia), keď stratili iba bod s Ostravským Zábřehom, ktorý postúpil z druhého miesta. Domáci L-Trade zdolal iba Wolves, ktorého hráči strelili v troch zápasoch iba gól.

V modrej skupine BSMK Brno dominovali bez straty bodu a potvrdili rolu favorita. Domáci Oranjes porazil AS Guard Security Košice i Bratislavský Brothers a postupoval z druhého miesta. AS Guard s Brothers delili body a tak o poradí a zaradení do vyraďovacích bojov rozhodovalo menej inkasovaných gólov v prospech „bratov“.

Po skupinovej fáze turnaja nasledovalo štvrťfinále. V prvom zápase narazili na seba Zvolenské tímy. Oranjes vo veľmi kvalitnom zápase zdolali usporiadajúci L-Trade i zásluhou dvoch gólov Jamnického. Krupinský Demitrans „valcovali“ ďalej a Košický „securiťáci“ neodolali ich tlaku a i vďaka štyrom gólom asistenta trénera reprezentácie SR Sudimaka. Výber Brna si zabezpečil v treťom štvrťfinále ľahko postup cez Bratislavských „vlkov“. Postup Brothers Bratislava cez Ostravský Zábřeh zabezpečil dvomi gólmi Lupták.

V prvom semifinále Oranjes a Demitras, obaja zástupcovia SCHF LIMFU Zvolen, po úpornom boji remizovali a o postupe Zvolenčanov rozhodol v penaltovej lotérii Sádovský.

V druhom semifinále si Brno udržalo svoj vysoký herný kredit a zdolalo o gól i Bratislavských „bratov“.

V súboji o tretie miesto sa Krupinčania postarali o prekvapenie a zdolali Brothers. Dva góly Ma. Dedoka, jeden J. Kindernaja a posledný dokonca brankára Slančíka zabezpečili pre zverencov Miloša Dedoka asi zatiaľ najväčší športový úspech ambicióznych Krupinčanov.

Finále bolo naozajstným vyvrcholením turnaja. Stretli sa dva vyspelé tímy a hráči predvádzali výborné technické i taktické výkony. „Brnáci“ ťažili s obrovských skúseností z medzinárodných zápasov, no Oranjes im nič nedarovali, no jediný gól Prokaja na tri góly Mezníka, Pospiša a Macka nestačil a tak BSMK Brno nepocítilo počas celého turnaja trpkosť prehry. Individuálne ocenenia získali Milan Sádovský (Oranjes) ako najlepší hráč, najlepší brankárom sa stal Ján Slančík (Demitrans) a najlepším strelecom s 5 gólmi Jaroslav Kindernaj (Demitrans).

Na záver turnajov odovzdali ceny, poháre, trofeje a originálne diplomy riaditeľ turnaja Ján Račko, za organizačný výbor Miloš Masarik a Peter Suja, za sponzorov Ján Bosák a Martin Lacko.

Oba turnaje rozhodovala šestica arbitrov s obrovskými skúsenosťami nielen z republikových súťaží, ale i z pohárových súťaží, z majstrovstiev sveta, či Európy i Ligy Majstrov Vlasta Virčík a Jan Tomiga (obaja ČR), Tomáš Goga, Jozef Ďuriš, Ján Urda a Peter Hanes (všetci SR). Ich prirodzená autorita i poznanie mužstiev z predchádzajúcich turnajov prispeli veľkou mierou k duchu fair play v oboch turnajoch a pozitívom je, že sa hralo bez červených kariet a v 24 zápasoch „padli“ iba karty žlté.

Riaditeľ podujatia Ján Račko: „Prvomájová akcia na štadióne MFK ZVOLEN splnila moje predstavy na sto percent, okrem vysokej športovej úrovne, by mala slúžiť ako príklad skĺbenia športového zápolenia s kultúrnospoločenskou časťou programu. Ukázalo sa, že keď sa stretne okruh ľudí, ktorí majú záujem spraviť niečo pre ostatných, môže vzniknúť takéto pekne podujatie. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na zabezpečení akcie, sponzorom, organizátorom, účinkujúcim i pani primátorke Ing. Lenke Balkovičovej, ktorá zobrala záštitu nad podujatím, vedeniu MFK za poskytnutie areálu a vytvorenie podmienok pre podujatie organizované na medzinárodnej úrovni.“

Výsledky BOXO CUP 2018

 • 1. zápas Slovensko 1 (biely) – Slovensko 2 (modrí) 3:3 4:3 pk Gál, Hindák, Diabelko – Felix, Mucska, Kuračka (rozhodujúci Hindák)
 • 2. zápas Česko – Maďarsko 0:0 2:1pk (rozhodujúci Kubát)
 • o 3.miesto Slovensko 2 (modrí) – Maďarsko 1:1 0:1pk Dyačovský – Gergály (rozhodujúci Titkó)
 • Finále Česko – Slovensko 1 (biely) 1:1 2:3pk Kasal – Hindák (rozhodujúci Hindák)

Záverečné poradie:

 1.  Slovensko 1 biely
 2. Česko
 3. Maďarsko
 4. Slovensko 2 modrí

Individuálne ocenenia:

 • Najlepší hráč: Jan Rosůlek (ČR)
 • Najlepší brankár: Martin Huzovič (SR biely)

Výsledky L-TRADE CUP

Výsledky zápasov červená skupina:

 • Ostravský Zábřeh – Wolves Bratislava 3:0 Dvořák, Schmutz, Sedlář
 • L-Trade Zvolen – Demitrans Krupina 0:2 Dedok, Sudimak Š., ŽK Höger
 • Wolves Bratislava – L-Trade Zvolen 0:3 Gavrilo, Hanuska, T.Lacko
 • Ostravský Zábřeh – Demitrans Krupina 1:1 Kočner – Kindernaj
 • Demitrans Krupina – Wolves Bratislava 5:1 Kindernaj 3, Dedok, Haško – Šedivý
 • L-Trade Zvolen – Ostravský Zábřeh 0:2 Potůček, Sedlář

Výsledky zápasov modrá skupina:

 • BSMK Brno – Oranjes Zvolen 3:1 Šenk, Pospiš, Macko – Kouřil
 • AS Guard Security Košice – Brothers Bratislava 2:2 Turek, Šemrák – Ochaba 2
 • Oranjes Zvolen – Brothers Bratislava 1:0 Jamnický
 • BSMK Brno – AS Guard Security Košice 3:1 Lerch, Presl, Pospiš – Šemrák
 • AS Guard Security Košice – Oranjes Zvolen 1:3 Šemrák – Sádovvský 3 , ŽK-Šemrák
 • Brothers Bratislava – BSMK Brno 0:2 Prokeš 2

Výsledky zápasov vyraďovacia časť:

ŠTVRŤFINÁLE

 • Oranjes Zvolen – L-Trade Zvolen 4:2 Jamnický 2, Sádovský, Záturecký – Kucbel, Machava, ŽK Korpáš
 • Demitrans Krupina – ASGuard Košice 6:2 Sudimak Š. 4, Kindernaj J., Kindernaj P. – Ivančo, Turek
 • BMSK Brno – Wolves Bratislava 3:0 Mezník, Lerch, Bulušek
 • Ostrava Zábřeh – Brothers Bratislava 1:3 Schmutz – Lupták 2, Stenchlák, ŽK Horčica – Ščepán

SEMIFINÁLE

 • Oranjes Zvolen – Demitrans Krupina 1:1 (2:1)pk Jamnický – Drieňovský (rozhodujúci gól Sádovský)
 • BMSK Brno – Brothers Bratislava 2:1 Lerch, Doubravský – Toman

O 3.MIESTO

 • Demitrans Krupina – Brothers Bratislava 4:1 Dedok 2, Kindernaj J., Slančík – Toman

FINÁLE

 • Oranjes Zvolen – BMSK Brno 1:3 Prokaj – Mezník, Pospiš, Macko

Záverečné poradie:

 • BSMK Brno
 • Oranjes Zvolen
 • Demitrans Krupina
 • Brothers Bratislava

Poradie na ostatných miestach stanovené na základe výsledkov v skupinách a úspešnosti vo vyraďovacej časti L-Trade Cup

 1. Ostrava Zábřeh
 2. L-Trade Zvolen

 3. ASGuard Security Košice

 4. Wolves Bratislava

Individuálne ocenenia:

 • Najlepší hráč: Milan Sádovský (Oranjes)
 • Najlepší brankár: Ján Slančík (Demitrans)
 • Najlepší strelec: Jaroslav Kindernaj (Demitrans) 5 gólov (+1xpk)

Video – vyhodnotenie

Fotografie

Článok. Miloš Masarik. Foto IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: