Dohrávku kola zvládli lepšie naše juniorky

basketbalový zápas junioriek Zvolen a Levice

Úvodný rozkok zápasu. Foto: IMG_1979

Prvá, doslova letná májová sobota 5.5.2018 bola v meste Zvolen nielen v znamení Country festivalu, rybárčenia ale aj poriadnej porcie basketbalu.

V športovej hale sa na zvolenskom sídlisku Západ hrala okrem basketbalu žiakov aj dohrávka zápasu spoločnej kategórie 1. liga žien a junioriek.

Na palubovke tunajšej školy privítali juniorky BK ZŠ Zvolen dievčatá z BKŽ Levice.

Predzápasové štatistiky hovorili o našom potencionálnom víťazstve, nakoľko bilancia bola 27 zápasov, 16 víťazstiev a 11 prehier a opačná strana barikády 27 zápasov, 5 víťazstiev a 22 prehier.

Avšak jedna vec je štatistika a druhá je, čo sa v to poobedie dialo na palubovke.

Prvá štvrtina bola taká zoznamovacia. Kým trénerky na oboch stranách kuchtili taktiku, samotný zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Postupne, ako ubiehali minúty si naše baby utvorili mierny náskok a prvé dejstvo uzavreli v pomere 24.15.

V druhej bolo vidieť na našej strane hernú chuť a divákom, ktorých bolo až prekvapujúco dosť sa tento zápas dozaista páčil. Fanúšikom Levičaniek istotne nie, veď pred prestávkou prehrávali o 13 bodov.

Po bezšatňovej 5 minútovej prestávke aj napriek vydýchanému vzduchu hráčky hrali ako o život a zápas pokračoval v dominancii nášho tábora, kedy pred posledným dejstvom bol stav 54:35.

Posledná štvrtina bola zaujímavá, až sa zdalo, že vedenia sa ujmú protihráčky, nakoľko dokázali v priebehu pár minút okresať náskok na rozdiel 10-tich bodov a začali byť poriadne pri chuti. Napokon sa zmobilizovali naše baby a samotný zápas dotiahli do víťazného konca 66:53.