• Ne. dec 3rd, 2023

Zvolenské kadetky zavŕšili sezónu prehrou

Tradičný rozkok v úvode zápasu. Foto: IMG_1979

V sobotné dopoludnie 12.5.2018 sa v športovej hale na Západe hral basketbalový zápas predposledného 11. kola kategórie kadetiek.

Bolo to síce predposledné kolo, ale pre naše kadetky BK Zvolen nielen posledný zápas, ale zároveň aj posledný tohtosezónny celkovo, v ktorom vyzvali BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Pred zápasom bol papierový favorit jasný a za predpokladu, že by motyka vystrelila, tak 2 získané body by v konečnom dôsledku nezamiešali karty v záverečnom hodnotení v tabuľke v bojoch o konečné 1. až 6. miesto, nakoľko by im aj tak prischlo posledné 6. miesto.

Prvú polovicu mali síce mierne navrch súperky, ale našim babám sa ako tak darilo držať s nimi krok, ich rýchle protiútoky ako tak eliminovať a ich straty lôpt sa tak míňali účinku. Banskobystričanky mali však ešte jednu dosť účinnú zbraň a to hráčky, ktoré dokázali aj z veľkej diaľky presne trafiť do koša. Po polovici zápasu bol stav 23:34.

V druhej polovici v našom tábore doľahla na hráčky únava, protihráčky sa tak povediac dostávali do svojho bežného tempa a toto všetko sa začalo prejavovať vo výsledku. Do poslednej štvrtiny posielala hrať trénerka Orlová aj lavičkové hráčky, respektíve najtalentovanejšie hračky z nižších súťaží.

Napokon po záverečnom hvizde svietilo na tabuli 32:76

Vyjadrenie trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica Martina Krnáča 

bol to posledný zápas dlhodobej časti Kadetskej ligy. Postúpili sme do final four, ktorý bude o dva týždne v Košiciach a zápas bol akousi generálkou na tento turnaj. So súperom sa dobre poznáme, dobrou obranou sme sa snažili dostať súpera pod tlak, čo sa nám niekoľko krát aj podarilo. Plusom pre nás bol návrat Podhradskej do družstva po 6 mesiacoch od zranenia. Zvolenčanky už síce stratili možnosť postúpiť, ale derby zápas sa nevypúšťa, nechýbalo nasadenie a túžba vyhrať. S výsledkom sme spokojní, s predvedenou hrou už menej, ale máme ešte dva týždne na to, aby sme urobili progres a uspeli na záverečnom turnaji.

Nech sa páči pár fotografií z tohto duelu

Článok a foto: IMG_1979