• Ne. okt 1st, 2023

Zvolenské staršie žiačky zavŕšili sezónu víťazstvom

BK ZŠ Zvolen (biela) – BK AŠK Slávia Trnava (modrá). Foto: IMG_1979

Predposledný májový víkend 19. a 20.5.2018 patril vo Zvolene okrem iných podujatí aj dvom vskutku zaujímavým basketbalovým zápasom.

Palubovka veľkej telocvične na zvolenskom sídlisku Západ hostila posledné dva tohtosezónne zápasy basketbalistiek BK ZŠ Zvolen, kategórie staršie žiačky.

Po ASWBL spojenej 1. ligy junioriek a kadetiek prišiel rad aj na staršie žiačky a už teraz píšem, že lepšie to nemohlo ani skončiť.

V sobotu poobede prišli hráčky BK Slovan Bratislava a na druhý deň doobeda BK AŠK Slávia Trnava.

O prvom Vám neviem veľa povedať, akurát, že naše baby zvíťazili 79:42 (54:23).

Nedeľný zápas bol svojim spôsobom vskutku zaujímavý.

Pre naše družstvo tento zápas nemal nejaký význam a tak aj uplynulé zápasy sa dostali k slovu hráčky, ktoré bolo možné vidieť v nižšej súťaži a v najbližšej sezóne už pravdepodobne budú zarezávať naplno.

Tak či onak, ich víťazstvá sa dostavia, nakoľko ich talent po boku starších harcovníčok je badateľný.

Prvá štvrtina nám vôbec nevyšla a už sa zdalo, že niečo nie je v poriadku, lebo 8:26 dozaista nebolo to, čo si niekto predstavoval.

Druhá bola takpovediac riadny budíček a naše hráčky ukázali Trnavčankám, ako sa hrá u nás doma a v zápase nastal obrat o 180 stupňov a pred prestávkou bol stav 44:33.

Ďalší obrat nastal v ďalšom dejstve, kedy súperky zatlačili a postupne sa body presunuli na ich stranu a opäť, síce len o bod, ale prehrávali 60:61.

Rozuzlenie prišlo v poslednej štvrtine, v ktorej tréner hosťujúceho celku posielal na palubovku vždy celú novú formáciu. Na naše oduševnene hrajúce hráčky však súperky nestačili a víťazstvo v pomere

81:68 ostalo doma a zároveň to bolo posledné víťazstvo nielen domáce, ale aj tejto sezóny 2017/18 pre naše staršie žiačky.

Fotografie

Článok a foto: IMG_1979