• Ne. okt 1st, 2023

Hviezdy slávy opäť mieria do Zvolena

Autor IMG_1979

jún 22, 2018
Dúfajme, že tentoraz dopadne všetko dobre. Foto: zdroj TS

TS: Po podujatí s názvom Dni mesta Zvolen, ktoré nevyšli celkom podľa našich predstáv, pretože nám slávnostnú udalosť prerušil silný dážď, sa usporiadatelia rozhodli pre náhradný termín konania akcie. Ten nám už silne klope na dvere. Na námestí SNP vo Zvolene sa stretneme totiž už o pár dní 24. júna. Program odštartujú o 17. hodine muzikálové melódie v podaní Maja Labudu, Petra Makranského, Dariusa Kočího, Kristíny Vreckovej, Terézie Králikovej a Martina Vetráka.

Po nich príde k najdôležitejšej časti podujatia, udelenia dlaždice s hviezdou a menom osobnosti, ktoré vzorne reprezentujú náš región. Historicky prvé osobnosti, ktorých hviezdy na Zvolenskú Broadway osadíme budú veľmajstri hereckého umenia Juraj Slezáček a Andrej Mojžiš. Tento vysoký honor bude pre pána Mojžiša tak trochu repete, keďže bezprostredne pred slávnostným ceremoniálom, ktorý sa konal pred mesiacom mesto zalial dážď. „Ľudia na námestí mi stihli zatlieskať. Už to ma nesmierne potešilo. Hoci, nie som na takúto veľkú slávu zvyknutý. Celý život som robil najlepšie ako som vedel a poctivo,“ pripomína významne. Hoci pán Mojžiš bojuje s vysokým vekom a rôznymi diagnózami, sľúbil, že na námestie svojho milovaného mesta opäť príde pozdraviť svojich priaznivcov.

Ďalšie hodiny budú patriť opäť hudobnej zábave. Tešiť sa môžeme na viac ako tridsaťčlenný Vrchársky orchester pod vedením Juraja Pecníka a Viliama Didiáša so sólistami. Ďalší umelec, inštrumentalista Felix Slováček, dokonca v našom meste oslávi svoje „polguľaté“ narodeniny, sedemdesiatpäť rokov. Na Zvolenskom námestí sa predstaví aj s hosťujúcim Big Bandom Júliusa Selčana, ďalej v programe zaspieva Natália Hatalová, Juraj Bača, Ladies Quartet so sólistkami Janou Fiľovou, Teréziou Králikovou, Luciou Václavíkovou a Kristínou Vreckovou. Celým podujatím bude sprevádzať moderátor a herec Radoslav Kuric.

Organizátor a otec myšlienky Ján Kubiš si pre Zvolenčanov vymyslel zaujímavú súťaž. „Keďže akcia sa koná na Jána, napadlo mi vyhlásiť súťaž o najvyššieho a najnižšieho Jána, ktorý sa bude nachádzať na námestí. Víťaz získa kartón piva,“ sľubuje a so smiechom tvrdí, že on sám, hoci je tiež Ján a nemalej výšky do súťaže sa nezapojí.

TS: Ján Kubiš