• So. sep 30th, 2023

Nedeľné korzá zavŕšil fenomenálny galaprogram

Autor IMG_1979

jún 26, 2018 ,
Pokrstené symbolické tabuľky Juraja Slezáčka a Andreja Mojžiša. Foto: IMG_979

Fenomenálna dvojnásobná oslava bola viac než dôstojnou bodkou, ktorá zavŕšila tohtoročnú sériu štyroch nedeľných korz v kráľovskom meste Zvolen.

V tento Jánovský podvečer 24.6.2018 sa na zvolenskom námestí diali veci nevídané. Toľko bohatého programu, interpretov a slávnych osobností sa už dávno na pódiu nevystriedalo a bola to jedna veľká paráda.

Všetko toto a ešte podstatne viac sa dialo v rámci programového bloku nazvaného Zvolenský galavečer, ktorý bol sklbením dvoch vynikajúcich podujatí. Na jednej strane to bolo repete odhalenia Chodníka slávy, na druhej oslava jubilea Felixa Slováčka.

Spísať plejádu interpretov a toho, čo bolo nielen k videniu, ale samozrejme aj k počutiu, by zabralo dve strany textu a tak sa pokúsim vypichnúť to najdôležitejšie. Celé podujatie moderoval všetkým dobre známy Radoslav Kuric.

Azda naj udalosťou bolo slávnostné odhalenie dvoch dlaždíc (Andreja Mojžiša a Juraja Slezáčka), ktorých väčší súrodenci budú po rekonštrukcii divadelnej ulice zdobiť tento chodník a bude to taká pomyselná Zvolenská Broadway, na ktorú postupne pribudnú aj ďalšie dlaždice.

Tohto aktu sa osobne zúčastnil nielen Andrej Mojžiš, ale samozrejme aj otec myšlienky Ján Kubiš a prišla aj primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Všetko podstatné si môžete pozrieť na priloženom videu.

Kým sa dostaneme k druhej oslave, prejdeme si interpretov, ktorých bolo možné vidieť na pódiu.

Úvod patril deťúrencom ZUŠ Sliač, ktorých doprevádzala skvelá Terézia Králiková a Martin Vetrák a neskôr prišla aj sympatická Kristína Vrecková, Majo Labuda a Peter Makranský.

Po prvej slávnosti prišiel zahrať a zaspievať tridsaťčlenný Vrchársky orchester pod vedením Juraja Pecníka a Viliama Didiáša, následne Big Band Júliusa Selčana so sólistami, Juraj Bača zaspieval známy Duchoňov hit v Dolinách a neskôr si to strihol aj so štyrmi nádhernými ženami, ktoré príznačne oslovujú Ladies Quartet (sólistky Jana Fiľová, Terézia Králiková, Lucia Václavíková a Kristína Vrecková). Samozrejme, netreba zabúdať aj na božsky vyzerajúcu Natáliu Olcsvary Hatalovú.

Druhá oslava prišla takmer k záveru. Pódium patrilo Felixovi Slováčkovi, ktorý si tu od úvodných tónov doslova podmanil publikum a to si vychutnávalo každú skladbu v jeho podaní. Na záver jeho vystúpenia vyšiel na pódium Ján Kubiš, ktorý mu zagratuloval k jubileu a následne mu celé námestie zaspievalo Živijo.

Za bonus možno považovať súťaž o najnižšieho a najvyššieho Jána. Víťazi dostali po celom kartóne piva a okrem toho sa tu počas podujatia predávali tombolové lístky o hodnotné ceny.

Takže takto nejako v globále to v tento sviatočný deň na zvolenskom námestí prebiehalo.

Fotografie – Zvolenský galaprogram

Článok, foto a video: IMG_1979