• St. okt 4th, 2023

Muzikáloví fanúšikovia si v Brusne opäť užijú svoj sviatok

Autor IMG_1979

júl 24, 2018
Návštevníci Muzikálového festivalu. Foto zdroj PR

PR: Fanúšikovia muzikálu sa už po jedenásty raz sa na terase kúpeľov v Brusne stretnú 18.8.2018 na Muzikálovom festivale Jozefa Bednárika 2018. Na svoje si prídu milovníci klasických, ale aj moderných titulov slovenskej, českej či zahraničnej scény.

“Vždy som si túžil zaspievať na tomto festivale a konečne to vyšlo. Môj vzťah k takýmto podujatiam je určite veľmi kladný, len škoda, že ich nie je viac takých dobrých, ako je toto,” hovorí jedna z hlavných hviezd podujatia, známy muzikálový a operný spevák, Banskobystričan Marian Vojtko, predstaviteľ titulnej role v legendárnom muzikáli Dracula a tiež Fantóma opery, ktorý sa od septembra opäť vracia do divadla Goja Music Hall v Prahe. Ďalším známym hosťom bude Sisa Sklovska ktorú v súčasnosti môžete vidieť v roli Donny v muzikáli Mamma Mia! v uvedení divadla Nová scéna.

Svoju účasť potvrdil aj mladý muzikálový herec, spevák skupiny Puppet POV a čerstvý držiteľ ceny Thálie za svoj výkon v muzikáli Rocky, Peter Pecha, známy najmä z titulov pražského divadla Broadway či z muzikálu Tick,Tick..Boom! v Divadle Na Prádle.

“V prvom rade zaspievam pieseň, ktorú som pred niekoľkými rokmi spieval pre Jožka Bednárika, Quasimodovu pieseň z muzikálu Notre Dame De Paris. Ďalej to budú ukážky z muzikálov Rocky či Tick, Tick…Boom! a viac-menej taký prehľad z diel, v ktorých ma diváci môžu v súčasnosti vidieť.”

Diváci sa tiež môžu tešiť na známe tváre Novej scény Lukáša Adamca, Karin Olasovú či Jána Galloviča, ktorý v súčasnosti účinkuje v nitrianskom Divadle Andreja Bagara v muzikáli Povolanie pápež a mnohých ďalších.

Program otvorí o 16. hodine Július Selčan a jeho Big Band spolu s hosťami festivalu promenádnym koncertom. Nasledovať bude blok venovaný oslave 70. výročia časopisu Slovenka ako poďakovanie jubilujúcemu týždenníku za spoluprácu. O 18:00 si pásme Zbohom buď lipová lyžka si uctí spomienku na Michala Dočolomanského. Po ňom bude nasledovať Slávnostný ceremoniál, v ktorom nebude chýbať tradičné odhalenie tabule slávy pre osobnosť, ktorá významne prispela k rozvoju muzikálového divadla, ako aj odovzdávanie ocenenia Brusnianska Brusnica, cena za prínos v muzikálovej tvorbe. O 19:45 si v piesňach z muzikálov v réžii Jozefa Bednárika spomenieme na túto legendárnu muzikálovú osobnosť. Diváci sa tiež môžu tešiť na prehľad muzikálových noviniek slovenských a českých divadelných scén na koncerte Brusway Gala, ktorý sa začne 20:30, v ktorom nebudú chýbať melódie z predstavení Iago, Povolanie pápež, Pokrvní bratia či ukážky melódií z muzikálov, ktoré sa v súčasnosti uvádzajú nielen na pražskej divadelnej scéne. Program vyvrcholí koncertom Mariána Vojtka, ktorý predstaví tituly, v ktorých v súčasnosti vystupuje a uzatvorí ho Sisa Sklovská sprevádzaná Big Bandom Júliusa Selčana.

Pre skorších návštevníkov podujatia je taktiež pripravená autogramiáda účinkujúcich, ktorá sa začne už o 15:00 v priestoroch Kúpeľov Brusno. Diváci sa tiež môžu zapojiť do tomboly a súťažiť tak o exkluzívne ceny.

Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketmedia alebo prostredníctvom recepcie Kúpeľov Brusno na telefónnom čísle 048 43 11 511.

Fotografie

PR: