• St. okt 4th, 2023

David Koller sa na zvolenskom Festivale na zámku vráti na “miesto činu”

Autor IMG_1979

júl 26, 2018
Program-ilu Festival na zámku.

TS: Jedna z najzachovalejších pamiatok na Slovensku a dominanta Zvolena ožije na konci prázdnin, v piatok 31. 8. 2018 a sobotu 1. 9. 2018, prvým ročníkom novej hudobnej akcie. Festival na zámku ponúkne malým aj veľkým navštevníkom okrem bohatého a exkluzívneho hudobného programu s legendárnymi československými interpretmi: Miro Žbirka, David Koller, Love 4 Money s Tomášom Palonderom, Chiki liki tu-a, Hrdza, Vrbovskí Víťazi a ďalšími, v komornej atmosfére historického nádvoria aj množstvo nezvyčajných zážitkov. K Zvolenu majú hviezdy festivalu osobne veľmi blízko. David Koller tam našiel manželku a priamo na zámku mali pred rokmi svadobný obrad. Miro Žbirka ho má spojený so svojim detstvom, ale aj hudobnou kariérou.

„So Zvolenom a krajom okolo neho sa mi spája množstvo spomienok z detstva. Z neďalekej Trnavej Hory pochádza môj otec a v Dlhých Kopaniciach pri Krupine som ako malý chlapec trávil prázdiny a raz aj dlhší čas. Dokonca som tam chvíľu chodil aj do školy. Tam sa vďaka môjmu bratrancovi Jarkovi rozvinula moja láska k ľudovej hudbe. Púšťal mi ju z tranzistora a okrem toho ma ako chlapca z Bratislavy učil, ako sa nebáť a žiť v prírode. Vo Zvolene ma aj operovali a vybrali mi z tváre brok, ktorý som dostal omylom pri strieľaní zo vzduchovky. Keď sa tak nad tým zamyslím, asi to boli dosť nebezpečné hry, ale nám to vtedy tak neprišlo. Z neskoršieho obdobia ma k Zvolenu viaže básnik a textár Jožo Urban, korý sa tam presťahoval. Jeho texty boli pre moju tvorbu dôležité a jeden z nich bude aj na novom Double Albume. S Modusom a Limitom sme v kulturáku hrali často. Teraz som tam dlhšie nebol a na zámku budem mať premiéru. Je to moje jediné slovenské festivalové vystúpenie v tomto roku a veľmi sa na to teším,“ zaspomínal Miro Žbirka.

„Zvolen som spoznal najprv ako čitateľ kníh o letectve, kde sa objavovalo letisko Tri duby, teda Sliač. Keď som tam neskôr motorkou, alebo od sestry požičaným Trabantom začal chodiť za svojou prvou ženou Alenkou, mal som pocit, že to tam poznám…“ povedal David Koller

Tak ako pred rokmi David si na zámku aj počas festivalu povie „svoje áno“ niekoľko párov. Pre jeden z nich chystajú organizátori aj špeciálne prekvapenie, ktoré zatiaľ nechcú prezradiť, aby bolo skutočne prekvapením.

Kapacita nádvoria zámku limituje počet návštevníkov festivalu a v predaji je len obmedzený počet vstupeniek. Preto je najlepšie si ich zabezpečiť čím skôr v predpredajoch: TicketLIVE.sk, Informačnom centre mesta Zvolen, hudobninách TotalMusic alebo cestovnej kancelárii Invia. Deti do 12 rokov sa v sprievode rodiča na celý festival dostanú zadarmo. Nielen pre nich sú na festivale pripravené originálne a neopakovateľné súťaže „pánov Bratov“ z Vrbového a ďalšie atrakcie. Program festivalu v netradičnom priestore pod holým nebom a zároveň v štýlovom historickom prostredí rozšíri aj piatková tanečná afterpárty so známymi zvolenskými DJmi Noks a Good Mood.

Program:

Piatok – 31.8.2018:

  • Vrbovskí Víťazi a ich súťaže počas dňa
  • Chiki liki tu-a
  • David Koller
  • Puding Pani Elvisovej
  • Afterparty

Sobota – 1.9.2018

  • Hrdza
  • Miro Žbirka
  • Love 4 Money

Predpredaj vstupeniek: TicketLIVE.sk

  • Jednodňové vstupné od 25 Eur
  • permanentka: 39 Eur

Aktualizované info na: Facebook udalosti Festival na zámku Zvolen

Fotografie