Zvolen opäť obstál v prieskume spokojnosti občanov so službami mesta

Foto: ilu.

TS: ZVOLEN, 4. 9. 2018: Dotazníkový prieskum bol realizovaný medzi obyvateľmi mesta Zvolen v mesiacoch máj až júl v roku 2018. Cieľom prieskumu bolo zistiť názory občanov na 16 oblastí života v meste. Ako Zvolenčania oznámkovali mesto tento rok?

Zvolenčania mohli hodnotiť 16 strategických oblastí: technická infraštruktúra, doprava, zdravotníctvo, školstvo, kultúra, mládež, marketing atď., a to známkami ako v škole od jedna do päť. Najhoršie ohodnotené boli tento rok oblasti: dopravná infraštruktúra (3,34), šport (3,13) a tretím od konca bolo zdravotníctvo (so známkou 2,86). Aj tento rok išlo o reprezentatívny prieskum s počtom respondentov 436.

V celkovom hodnotení udelili Zvolenčania mestu známku 2,65. „Respondenti sú menej spokojní s parkovaním – je podľa nich málo parkovacích miest a pretrvávajú problémy s parkovaním na sídliskách, rovnako ich neuspokojuje stav športovísk,“ uvádza Dagmar Weisová, koordinátorka prieskumu. „V uplynulom období sme sa pustili do riešenia parkovania, a to predovšetkým na sídlisku Západ, kde je problém najvypuklejší. Pripravili sme systém rezidentského parkovania, kým dôjde k jeho spusteniu, chceme vybudovať čo možno najviac parkovacích stojísk, rokujeme s možnými investormi parkovacích domov. Ide o dlhodobý a náročný proces, veď áut pribúda prakticky neustále,“ hovorí primátorka Lenka Balkovičová a dodáva: „Čo sa týka športovísk, začali sme s postupnou obnovou školských dvorov pri základných školách. Už dnes môžu Zvolenčania využívať vynovený areál ZŠ Hrnčiarska, pripravujeme rekonštrukciu školských dvorov na sídliskách Zlatý potok a Západ, ďalšie budú nasledovať.“

Na druhej strane opýtaní Zvolenčania sú najviac spokojní so životom mesta. „Respondenti najviac oceňujú zlepšenie v oblasti kultúry, páči sa im, že sa koná množstvo kultúrnych akcií, hlavne na námestí,“ hovorí Weisová. „Teší nás to. Naším cieľom je aktivity hlavne skvalitňovať, zachytiť čo najširšiu skupinu ľudí, spolupracovať s inými subjektmi a občanmi v meste. Dôležité je, že sa nám podarilo zlepšiť najmä informovanosť o nich,“ hovorí Juliana Kochlicová Ištóková, riaditeľka Zvolenského kultúrneho centra. Spomedzi hodnotených oblastí vo všeobecnosti najlepšie dopadli: technická infraštruktúra (2,17), vzdelávanie (2,18), sociálne služby (2,25) a mládež (2,29). Najviac jednotiek dostala oblasť voľný čas. „Snažíme sa robiť veľa preto, aby sa ľudia cítili vo svojom meste dobre, aby tu radi trávili voľný čas s rodinou aj priateľmi. S tým súvisí oživenie centra mesta, ale aj podujatia, ktoré podporujeme na sídliskách. Som rada, že ľudia túto snahu vnímajú a oceňujú to,“ uzatvára primátorka Lenka Balkovičová.

TS: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín atď. Foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: