Až 8 krajín z Európy sa zúčastní Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tretieho veku vo Zvolene

Foto: ilustračné. Foto: UTV Zvolen

TS: Už 7.ročník Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tretieho veku sa uskutoční na pôde Technickej univerzity vo Zvolene od 12. do 16. septembra 2018.

Viac ako 150 študentov UTV príde zo Španielska, Portugalska, Poľska, Turecka, Ukrajiny, Rumunska, Českej republiky a Slovenska. Súťažiť budú v streľbe zo vzduchovej pušky, stolnom tenise, lukostreľbe, bowlingu, šachu. Máme pripravené aj ďalšie športové disciplíny, ktoré budú orientované na „Najvšestrannejšieho olympionika“.

„Pred viac ako siedmymi rokmi sme si povedali, že zorganizujeme veľkú medzinárodnú akciu pre študentov UTV a budeme sa snažiť na ňu dotiahnuť čo najviac študentov – seniorov z Európy. Som nesmierne hrdý na svoj tím, ktorý pracuje na UTV vo Zvolene a na naše medzinárodné kontakty. Tento ročník máme najvyšší počet až 8 krajín z Európy “. – uviedol Erik Selecký, vedúci Univerzity tretieho veku vo Zvolene.

„Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí prispeli na organizáciu tejto aktivity – vedeniu Technickej univerzity vo Zvolene, mestu Zvolen, BBSK, ale aj iným sponzorom a prispievateľom. Netreba zabudnúť ani na našich seniorov – dobrovoľníkov, ktorí nám pomáhajú v organizácii, či už ako sprievodcovia jednotlivých krajín – kde si precvičia svoje jazykové schopnosti, alebo aj ako rozhodcovia, zapisovatelia pri športových disciplínach. Musíme si uvedomiť, že starší občania nemajú dostatok financií na cestovanie a aj vďaka grantom a sponzorom nemusia platiť celé sumy za organizáciu podujatia. Veľmi som rád, že vo Zvolene organizujeme medzinárodnú akciu pre študentov – seniorov, ktorá je svojim zameraním jedinečná v Európe“.

TS: Mgr. Ing. Erik Selecký, PhD. Foto: UTV Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: