V rámci rekonštrukcie ulice Imatra pribudnú polopodzemné kontajnery aj parkovacie miesta

Osádzanie polopodzemných kontajnerov. Foto: zdroj TS

ZVOLEN, 19. 9. 2018: Ďalšia z ulíc na sídlisku Západ prechádza rozsiahlou premenou, vymení sa povrch ciest i chodníkov. Na preplnenom sídlisku sa našiel aj priestor pre výstavbu nových parkovacích miest a osadenie polopodzemných kontajnerov. 

Rekonštrukcia začala v auguste búracími prácami, prebiehať by mala najneskôr do konca septembra. Vzhľadom na náročnosť investície bude rozdelená na dve etapy, na tento rok je v rozpočte vyčlenených viac ako 380 000 eur. Počíta sa s nimi pri rekonštrukcii cesty zahŕňajúcej oblúk začínajúci aj končiaci Tulskou ulicou.

V uvedenom úseku bude čiastočne obmedzená doprava, mesto o tom informovalo cielenými oznámeniami. „Imatra získa nový vzhľad, bude vymenený nielen povrch cesty, ale aj priľahlé chodníky. Budujeme tiež stojisko polopodzemných kontajnerov, prvé na celom sídlisku,“ hovorí primátorka Lenka Balkovičová. Špeciálne kontajnery sa osádzajú práve dnes, pôjde o kompletné stojisko polopodzemných kontajnerov pozostávajúce z nádob na komunálny aj triedený odpad.

Ďalším prínosom rekonštrukcie by malo byť zvýšenie počtu parkovacích miest. „Rekonštrukciou sa snažíme priniesť Západniarom aj nové parkovacie miesta. Teším sa preto, že po celkovej rekonštrukcii ulice ich pribudne viac ako sto,“ uzatvára primátorka.

Fotografie – polopodzemné kontajnery 

TS a foto: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín, Mestský úrad Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: