• Ne. mar 26th, 2023

Právnička Dominika Árvaiová kandiduje na primátorku Zvolena

Dominika Árvaiová (v okuliaroch). Foto: zdroj TS

TS: Kandidatúru na post primátorky Zvolena dnes (6.7.2022) oznámila právnička Dominika Árvaiová.

Postupne chce predstaviť širokú podporu 25 kandidátov na poslancov pod spoločnou značkou. Vďaka nej chce v prípade úspechu vo voľbách naštartovať spoluprácu s mestským zastupiteľstvom a posunúť tak Zvolen vpred.

Rodáčka zo Zvolena Árvaiová na dnešnej tlačovej konferencií oznámila svoj zámer kandidovať v jesenných primátorských voľbách. Opiera sa o silný tím kandidátov na poslancov a svoje bohaté skúsenosti z advokátskej praxe. Vo viacerých súdnych sporoch v minulosti zastupovala aj samotné mesto Zvolen.

Skúsenosti zo svojej právnickej kariéry, akými sú schopnosť argumentovať, prijímať kompromisy a najmä spolupracovať, má podľa vlastných slov v pláne naplno využiť aj v pomoci mestu. Zvolen podľa nej posledné roky v dôsledku chýbajúcej spolupráce medzi primátorkou a poslancami doslova stagnuje.

“Rozhodla som sa kandidovať na primátorku Zvolena, pretože naše mesto si zaslúži viac, než len kandidátov ponúkajúcich stagnáciu súčasnosti či dokonca návrat do minulosti. Je načase pohnúť sa vpred, do budúcnosti. Na to je však nutné, aby vo vedení mesta konečne zavládla spolupráca. Ak si na stoličku primátorky zasadne opäť niekto, kto nedokáže spolupracovať s vlastným zastupiteľstvom, budeme naďalej prešľapovať na mieste,” uviedla Árvaiová.

Svoje slová o nutnosti fungujúcej spolupráce medzi primátorkou a zastupiteľstvom Árvaiová podporila predstavením širokého tímu kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva pod spoločnou značkou. Medzi nimi sú viaceré verejne známe osobnosti Zvolena, vrátane riaditeľky Zvolenskej nemocnice Ľudmily Veselej či bývalého riaditeľa Vojenského Športového Centra Dukla Banská Bystrica Róberta Kurčíka.

„Dominika Árvaiová má skúsenosti, silu a odhodlanie priniesť mestu zmenu, ktorú potrebuje. Spoločne s mnohými ďalšími som sa preto rozhodla podporiť ju a kandidovať v jej tíme za poslankyňu mesta. Som presvedčená o tom, že silná osobnosť na pozícii primátora, spoločne s poslancami, ktorí reprezentujú zmenu, posunie mesto Zvolen vpred,“ priblížila Ľudmila Veselá.“

„Do tohto tímu som sa pridal, pretože má ambíciu, cieľ a mnohých schopných ľudí. Som si istý, že na čele s Dominikou Árvaiovou dokážeme vo Zvolene urobiť potrebné zmeny. Aj mňa mrzí, že sa mesto nehýbe dopredu a len prežíva. Zvolen potrebuje zmenu ako soľ a som rád, že v tom môžem pomôcť svojou kandidatúrou za poslanca mesta. Verím v to, že Zvolen, na čele s Dominikou Árvaiovou, spoločne posunieme vpred,“ doplnil Róbert Kurčík.

Dominika Árvaiová. Foto: zdroj TS

TS a foto: Dominika Árvaiová