• Pi. jún 2nd, 2023

Víťazný vstup ŽHKm Zvolen do novej sezóny

hokejoví zápas v extralige žien Zvolen a Košice
Veľká radosť Zvolenčaniek. Foto: IMG_1979

Po úspechoch na hokejbalových podujatiach majú naše dievčatá vysoké ambície aj v novej hokejovej sezóne. Úvodné kolo odohrali v Martine a pripísali si víťazstvo 3:0.

V sobotu 22.9. na nich čakal prvý domáci zápas s ICE DREAM Košice. Hosťujúci klub sa oproti vlaňajšku posilnil o pár hráčok Spišskej Novej Vsi a tak Zvolenčanky vedeli, že to nebude jednoduchý duel. Víťazný cieľ však začali hráčky spod Pustého hradu napĺňať už od úvodu, keď sa v 2.minúte strelecky presadila Záňová. V úvode 8.minúty vyslala projektil od modrej Vargová a prepálila všetko, čo jej stálo v ceste. Tlak domácich hokejistiek pokračoval, čo vyústilo gólom Kolcunovej v presilovke. Na 3:1 znižovala Košičanka Lacková, keď využila únik a nekompromisne skórovala. Zvolenčanky i naďalej súperky tlačili a zaslúženého gólu sa dočkali v 19.minúte, svoj druhý gól pridala Kolcunová.

V 2. tretine sa obraz hry nezmenil, domáce hokejistky mali i naďalej prevahu. V 23.minúte vsietila svoj druhý gól v zápase Vargová. Košičanky sa k bráne Hrčkovej dostávali len sporadicky, obranná hra domácich fungovala. Do úniku sa však dostala jedna z hosťujúcich hráčok a po faule nariadil rozhodca trestné strieľanie, ktoré s prehľadom premenila Plencnerová. Košičanky vycítili možnosť na otočenie zápasu a hra sa mierne vyrovnala. Z množstva streleckých pokusov si našiel cestu do brány ten Lamperovej v 55.minúte, čím stanovila konečný výsledok na 6:3.

Na záver ešte treba podotknúť, že Zvolen sa posilnil o viaceré mladé šikovné hráčky. Veríme, že dievčatá sa zohrajú a budú predvádzať divácky atraktívny hokej. Už v prvom zápase ukázali, že vedia hrať kombinačne, vytvárali si množstvo gólových šancí (78 striel na súperovu bránu), treba však popracovať na efektivite.

Fanúšikom ĎAKUJEME za podporu a tešíme sa na ďalšie zápasy!

ŽHKm Zvolen – ICE DREAM Košice 6:3

  • Góly ŽHKm Zvolen: 2. Záňová (Ágoštonová, Lamperová), 8. Vargová (Ágoštonová), 10. Kolcunová (Sakalíková), 19. Kolcunová (Janicová), 23. Vargová (Sakalíková, Beláňová), 55. Lamperová (Janicová, Časnochová)

Zostava ŽHKm Zvolen: Hrčková- Časnochová, Ivanová, Vargová, Stern- Lamperová, Kolcunová, Janicová, Sakalíková, Ágoštonová, Beláňová, Záňová

Fotografie – ŽHKm Zvolen – Ice Dream Košice

Článok: Andrea Orolínová. Foto: IMG_1979.