Zvolenské basketbalistky otvorili sezónu hladkým víťazstvom nad Žilinou

basketbalový zápas žien Zvolen a Žilina

Pred zápasom panovala dobrá nálada. Foto: IMG_1979

V sobotné dopoludnie 29.9.2018 si v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ prišli na svoje priaznivci basketbalu, nakoľko sa tu konal prvý domáci zápas basketbalistiek BK ZŠ Zvolen v novej sezóne 2018/19.

Na domácej palubovke naše hráčky privítali hráčky klubu ŠŠK Žilina - Budatín a zápas bol zo spoločnej kategórie 1 Liga ženy, Juniorky (západná skupina).

Pri pohľade na palubovku bolo jasné, kto je papierovým favoritom tohto duelu, ale aj z titulu toho, že v našom prípade hrali dobre známe a talentované hráčky (juniorky + 1. liga) a na druhej strane to boli skôr juniorky.

Prvá štvrtina bola na oboch stranách taká nemastná neslaná, dalo by sa povedať, že hráčky sa skôr na palubovke hľadali a nie všetko išlo podla predstáv. Lopty síce cez kôš padali, viac však cez žilinský (viac faulovali), ale bolo cítiť, že je to také kostrbaté 22:4.

V druhej štvrtine podstatne viac ožili súperky, ktorým sa v rýchlom slede podarilo dať pár košov a zaraz to začalo byť viac než zaujímavé. Pred prestávkou mali naše ešte stále náskok v podobe 17-tich bodov a priebežný stav bol 36:17.

Po prestávke až k záveru mal zápas podobný priebeh, naše baby si hrali svoju hru a aj kvôli priebehu samotného zápasu striedala trénerka Laura van Dalen celé päťky. Po tretej štvrtine bol stav 49:24 a po ďalších 10-tich minútach už 59:32 a tento stav bol zároveň spečatením tohto duelu.

Predbežne najbližší domáci zápas tejto kategórie je na programe 14.10.2018, kedy do Zvolena prídu hráčky BK AŠK Slávia Trnava (J).

Nech sa páči aspoň pár fotografií z tohto prvého víťazného zápasu.