• Po. máj 20th, 2024
Žilinská úderka. Foto: IMG_1979

V rámci 8. volejbalového kola 1. ligy žien (východ) sa v sobotu 23.11.2019 hrali ďalšie dvojzápasy a naše Slávistky privítali doma priebežné tabuľkové líderky.

Boli to práve Žilinčanky, respektíve ženy klubu ZA Žilina a toto bol pre oba tímy odvetný dvojzápas. Pred zápasmi bolo jasné kto sú favoritky, ale ani tie rozhodne nepodceňoval naše ženy a dozaista mali rešpekt.

Aj napriek prehrám v oboch zápasoch, v prvom to bolo 0:3 a v druhom sa podarilo našim babám uchmatnúť aspoň jeden set 1:3 to neboli len také hladké prehry.

V prvom a treťom sete prvého duelu to bolo aj patrične vidieť, že naše hráčky zvládajú držať krok s podstatne skúsenejším súperom. Jednoznačne im však chýbala taká tá srdnatosť, čo pravdepodobne vyplývalo z toho, že mali rešpekt pred protihráčkami.

Na rade sú ďalšie odvetné zápasy a po víkende ostávajú naše Slávistky na priebežnom treťom mieste v tabuľke a prvé sú jasne Žilinčanky.

Najbližšie 14.12.2019 cestujú naše baby na zápas do Prešova.