Zverenci TŠ Wanted reprezentovali Slovensko na MS v Poľsku

David Kováč & Patrik Budáč - 24. miesto HH duo dospelí. Foto: zdroj TS

TS: Kielce, Poľsko, 23.-27.10.2018 – Tanečná škola Wanted reprezentovala Slovensko i mesto Lučenec na IDO world championships hip hop, electric boogie, break dance.

Majstrovstiev Sveta, ktoré sa každoročne konajú pod záštitou medzinárodnej tanečnej organizácie (IDO) sa môžu zúčastniť len piati najlepší tanečníci z každého štátu, ktorí získajú nomináciu zo štátnych majstrovstiev.

V termíne od 23.-27.októbra 2018 reprezentovali Slovensko tanečníci z Tanečnej školy Wanted. V kategórii hip hop sólo chlapci dospelí si vytancoval v štvrťfinále 21.miesto David Kováč (17r.) spomedzi 75 tanečníkov. V rovnakej kategórii skončil v osemfinále Patrik Budáč (20r.) na 53.mieste. Spoločne to chlapci v kategórii hip hop duo dospelí dotancovali až do štvrťfinále, kde obsadili 24.miesto spomedzi 72 dvojíc.

Juniorské zastúpenie sme mali v početnejšej kategórii hip hop duo, kde súťažilo až 80 dvojíc. Do osemfinále sa spolu pretancovali Patrícia Gondášová (13r.) a Oliver Slovák (15r.) a odniesli si zo svojich prvých majstrovstiev sveta 39.miesto.

O titul majstra sveta v jednotlivých kategóriách súťažilo 2590 tanečníkov z 34 štátov troch kontinentov. Tanečné zápolenie sledovalo počas piatich dní vyše 5000 divákov. Slovensko reprezentovalo 223 tanečníkov z 13tich tanečných klubov.

V celkovej bilancii umiestnení všetkých krajín, získalo Slovensko 7.miesto úspešnosti. „Zúčastnili sme sa aj medzinárodného fóra, kde sme prejednávali víziu tanečného súťaženia v budúcnosti. Konkurencia je na majstrovstvách sveta naozaj obrovská. Veľkú nádej sme vkladali do dospeláckeho dua David & Patrik, žiaľ, kvôli zdravotným dôvodom boli chalani diskvalifikovaní, nakoľko nedotancovali poslednú minútu v štvrťfinále. Aj takúto príchuť má majstrovské zápolenie, kde je maximálne nasadenie niekoľko dní. Aj napriek tomu som hrdí na svojich zverencov a ďakujem im za skvelú reprezentáciu.“ hodnotí tréner a vedúci Tanečnej školy Wanted, Štefan Chlebo.

Viac info nájdete na Tanečná škola Wanted

TS: Štefan Chlebo. Foto: zdroj TS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: