• Ut. dec 6th, 2022

Stanislav Duraj patrí k historicky najmladším kandidátom na poslanca mesta Zvolen

ByIMG_1979

nov 7, 2018
Stanislav Duraj, Jana Filová a Sanja Nikolov. (Deň sídliska Západ) Foto: zdroj PR

PR: Stanislav Duraj patrí k historicky najmladším kandidátom na poslanca mesta Zvolen. Skúsenosťami a entuziazmom sa však môže rovnať komukoľvek zo staršej generácie. Študent Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sa štyri roky mimoriadne aktívne podieľa na aktivitách občianskeho centra OKO, s ktorým okrem iného aj zanietene organizuje kultúrne podujatia pre občanov všetkých vekových kategórií. K tým najvýznamnejším patrí Deň sídliska, ktoré spoluorganizuje a jeho atmosféru tiež zachytáva svojim fotoaparátom.

Šikovnosť Stanislava Duraja, flexibilitu, konštruktívne nápady, či fotografický talent neunikli mnohokrát pozornosti rôznych firiem a mediálnych domov v Bratislave, on však zaryto tvrdí, že srdom je Zvolenčan a nikdy sa to nezmení. Aktivity pre krajší život svojich spoluobčanov chce preto sústrediť v tomto regióne, o ktorom tvrdí, že by ho nevymenil za žiadny iný kút sveta.

Stanislav Duraj (vľavo) ako fotograf v partnerskom meste Prachatice. Foto: zdroj pr

Mladícky elán chce využiť najmä na pomoc mladým rodinám a urobiť všetko preto, aby sa aj oni v našom meste cítili komfortne a neodchádzali do iných miest. „Vynaložím všetko úsilie na to, aby tu našli dostatok adekvátnych pracovných príležitostí a tiež, aby mali kde tráviť svoj voľný čas. Budem veľmi šťastný, ak si naše sídlisko skrášlime spoločne, aby sme sa tu cítili príjemne, bezpečne a kde budú mať naše deti dostatok miest na bezstarostné šantenie,“ vyznáva sa Stanislav Duraj. Zameriavať sa chce aj na revitalizáciu priestoru na námestí Mládeže, sľubuje obnovenie vnútro blokov, osadenie lavičiek, vybudovanie detských ihrísk, bezplatné parkovanie a tiež inštaláciu kamerového systému a častejšími pešími hliadkami Mestskej polície.

Vo svojom programe však myslí aj na staršiu generáciu a zdravotne znevýhodnených ľudí. „Rád by som rozšíril službu sociálny taxík, ktorý by za symbolickú cenu prevážal dôchodcov, zdravotne ťažko postihnutých ľudí a finančne slabšie situovaných občanov,“ prekvapuje nápadom, ktorý sa už výborne ujal napríklad v Žiari nad Hronom.

A to nie je všetko. Hodlá tiež presadiť integrovanú dopravu, čiže prestupový lístok v rámci mesta Zvolen. Naši občania sa tak budú môcť ľahšie, pohodlnejšie, rýchlejšie a najmä lacnejšie presúvať napríklad z jedného sídliska na druhé. „Keďže bývam v obvode za ktorý kandidujem, uvedomujem si všetky problémy a nedostatky ešte intenzívnejšie a aby som mal priestor zmeniť ich, rozhodol som sa stať poslancom. Za seba môžem povedať, že som plný odhodlania robiť krásne a hodnotné veci pre prospech všetkých nás, Zvolenčanov, no to nestačí. Svoje ciele môžem uskutočniť len ak ma podporíte svojim hlasom. Za každú jednu prejavenú podporu úprimne ďakujem,“ vyznáva sa pokorne sympatický mladý muž.

PR: MZ